Selülit Tedavileri

Genel olarak hem zayıf kadınların hem de kilolu kadınların onundan sekizi selülit problemi yaşamaktadır. Selülit östrojen hormonunun vücuda yaptığı etkiyle meydana gelen, dengesiz ve aşırı beslenme, hareketsizlik ve kilo alımıyla birlikte artar hale gelen estetik bir problemdir. Deri üzerinde ve özellikle de kalça, basen ve uyluklarda ortaya çıkan bir problem olan selülit, yüzme ve yürüyüş tarzındaki hafif sporlar sayesinde ve doğru tedavi yöntemi uygulanarak, çok rahat bir şekilde kontrol altına alınabilmektedir. Günümüzde teknolojinin gelişmesi ile birlikte, selülit tedavisi oldukça sorunsuz bir şekilde yapılmaktadır. Bu yeni teknolojiler sorunlu bölgelerdeki yağ dokularını hedef alarak ve cilt kalitesini arttırarak oldukça başarılı tedaviler yapabilmektedir. Konusunda uzman doktorunuz Mustafa Karataş sizin için çok kaliteli hizmetler vermektedir.

Selülit Tedavisinde VelaShape Uygulaması

Dr. Mustafa Karataş estetik kliniğinde selülit tedavisi için uygulanan VelaShape sistemi FDA onaylı bir sistemdir. Bu tedavi yöntemi ile gerek derin dokulara gerekse de cildin üst bölgelerindeki tabakalara etki ederek, portakal kabuğuna benzer görünümü hafifleştirmektedir. Selülit rahatsızlıklarında en etkili tedavi yöntemlerinden birisi olan bu sistem, mekanik masaj teknolojilerini, kızılötesi ışın enerjisini, radyo frekanslarını birlikte kullanarak, sorunlu bölgedeki yağ dokularının azalmasına ve de portakal kabuğu görünümünün iyileşmesine yardımcı olmaktadır. Kliniğimizde 4 ile 6 seanslık bir tedavi uygulaması sonrasında, cildiniz daha sıkı ve pürüzsüz bir görünüme kavuşurken, tedavi yapılan bölgelerin çap olarak daha da küçüldüğünü göreceksiniz.

Selülit Tedavisinde Thermage Uygulaması

Kliniğimizin selülit tedavisi için uyguladığı diğer bir yöntem de Thermage yöntemidir. Selülit sorunun temel nedenlerden birisi cildin elastikiyetini kaybetmesidir. Tüm kadınlarda östrojen hormonunun etkisiyle üst bacaklarda ve kalçalarda yağ depolanması normal bir durumdur. Genç yaşlarda yağ depolanması sorun olmazken yaş ilerledikçe selülit olması cildin elastikiyetini kaybetmesidir. Cildinizin kalitesi arttırıldığı takdir de bu sorun ortadan kalkacaktır. İşte Thermage tedavi yöntemi tam da bun u hedefler. Radyo frekans enerji etkisiyle, cildinizin kalitesini arttırır ve istenmeyen portakal kabuğu görüntüsü ortadan kalkmaktadır. Tüm bu yöntemler için Dr. Mustafa Karataş estetik kliniğinde kaliteli ve güvenli bir şekilde tedavi olabilirsiniz.
Kaynak : http://www.drmustafakaratas.com/selulit.html

Mehmet Kalaycı

22 yaşındayım. Selçuk Üniversitesi'nde Halkla İlişkiler ve Reklamcılık okuyorum. 2006 yılından bugüne internet reklamcılığı içindeyim. Güncel konuları kendi yorumum ile sizlere aktararak bilgilenmenizi amaçlayan biriyim.

Sevebilirsin...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.