Samsung Klavye Dili Nasıl Değiştirilir ?

Merhabalar,

Tamam.org
Tamam.org

Samsung Klavye Dili Nasıl Değiştirilir ? Samsung klavyesinin Giriş Dili seçeneklerini değiştirmek için aşağıdaki adımları uygulayın.

Android cihazların klavyesini kullanırken yazdığımız kelimeyi değiştirmek ya da bir kısmını yazdığımız bir kelimenin tamamını yazmak yerine önerilen kelimeler arasından seçmek oldukça pratik bir yöntem. Ancak telefonumuzun klavyesi cihazın dağıtıldığı ülkeye göre dil seçeneği ile gelmekte.

Bazı durumlarda ana dilimizden farklı bir dilde yazı yazmamız gerekebilir. Özellikle Kiril alfabesi gibi Latin harflerinin kullanılmadığı dillerde klavye değiştirmek olmazsa olmaz bir durum.

Sadece alfabeyi değiştirmek için değil yazının başında da belirttiğimiz gibi önerilen kelimeleri de daha etkili bir şekilde kullanmak için zaman zaman yazım yaptığımız dile göre klavyemizin dilini değiştirmemiz gerekebiliyor. Bunun için son derece basit bir yöntem var.

Aşağıdaki adımları izleyerek pratik bir şekilde cihazınızın klavyesini değiştirebilir, diller arasında geçiş yapabilirsiniz.

İzlenecek 1. Yol:

 1. Telefonunuzun klavyesini görünür konuma getirin (Mesajlasma esnasında ya da WhatsApp kullanırken örneğin).
 2. Boşluk tuşunun sol tarafında yer alan tuşa basılı tutun.
 3. Çark şeklinde olan ayarlar menüsünü açın.
 4. Giriş Dilleri altında yer alan Türkçe Qwerty klavye’nin altındaki Giriş Dillerini Seçin’e tıklayın.
 5. Gelen uyarıya Tamam deyip geçin.
 6. Güncellemeler denetlendikten sonra Türkçe Qwerty Klavye’nin altında indirebileceğiniz dillerin listesi çıkacak istediğiniz dili seçip indirin.
 7. İndirdiğiniz dil seçeneğinin yanındaki kutucuğu seçili hale getirdikten sonra tekrar klavyeye dönün ve boşluk tuşuna basılı tutup sağa sola kaydırarak diller arasında geçiş yapın.

Samsung Klavye Dili Nasıl Değiştirilir

İzlenecek 2. Yol:

Samsung klavyesinin Giriş Dili seçeneklerini değiştirmek için aşağıdaki adımları uygulayın:

 1. Klavye görüntülendiğinde gösterge çubuğuna basılı tutun ve çubuğu sürükleyin.(örneğin bir Metin Mesajı yazarken)
 2. 2. Giriş yöntemini seç’i seçin.
 3. Giriş yöntemleri oluştur’u seçin.
 4. İlgili ayarlara erişmek için “Samsung klavye”nin sağ tarafında bulunan ayar simgesini seçin.

Samsung klavyede tahmini açma ya da kapama
Samsung klavye kullanımı sırasında bazılarımız için yazdığımızın kalvye tarafından tahmin edilmesi sıkıcı olabilir. Her ne kadar işimizi kolaylaştırmak için tasarlanmış olsada yazma tahmini, önerisi bazen dikkatimizi dağıtabilir. Bir şey yazarken klavyenizin kelime önerisini kapatmak istiyorsanız öncelikle klavye ayar ikonuna tıklayın. Bu ikon yazımızın başında paylaştığımız aynı ikon. Daha sonra Öngörücü yazı seçeneğini kapatın. Evet buna verilen isim bu. Öngörücü isim yazdıklarınızı önceden tahmin eden, metin düzeltme özelliği. Tahmini açmak için gene bu seçeneği kullanabilirsiniz.

Samsung konuşarak mesaj yazma nasıl yapılır?
Araba kullanırken ya da başka bir işle uğraşırken klavye tuşlarına dokunmak yerine konuşarak da mesaj yazabilirsiniz. Örneğin yemek yapıyorsunuz ve Whatsapp da annenizden tarif alıyorsunuz.

Telefonunuza konuştuğunuzu yazıya çevirmesi için herhangi bir uygulama indirmenize gerek yok. Eğer sesli mesaj göndermek istemiyor ve söylediğinizi yazıya çevirmek istiyorsanız ayarlar sekmesine gelin. Dil ve giriş seçeneğine girin ve buradan Google kalvye seçeneğini etkinleştirin.

Konuşarak yazma seçeği aktif. Daha sonra klavyeyi kullanabileceğiniz bir uygulama açın. Whatsapp, mesajlaşma ya da internet olabilir. Burada google-keyboard-629 mikrofona tıklayın. Mikrafonun nerede olduğunu gösteren görsele aşağıda yer verdik. Basılı tutarak konuştuğunuzda konuşmalarınız yazıya çevrilir.

Windows için Dev Klavye Kısayolları Rehberi

Merhabalar,

Tamam.org
Tamam.org

Sevebilirsin...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir