Samsung Galaxy Note 7 Neden Patlıyor?

Samsung Galaxy Note 7 Neden Patlıyor? İki gündür yer gök Apple iPhone 7 olmuşken Samsung, Note 7 ile alakalı dertlerini çözmeye çalışmaya devam ediyor. Bu noktada geçtiğimiz günlerde Avustralya’da da bir Note 7 patlaması ortaya çıkınca Samsung kanadından ilk defa açık bir şekilde konu ile alakalıı açıklama geldi.

Samsung UK, yani İngiltere tarafından gelen Soru & Cevap blogundaki açıklamaya göre batarya sorunu sebebiyle patlayan Note 7’ler için gelen açıklama tam manasıyla şu şekilde verilmiş;

Samsung Galaxy Note 7 Neden Patlıyor?

“Yaptığımız araştırmalara göre sorunun batarya hücrelerinden kaynaklandığını öğrendik. Anot ve katotların en nadir üretim hatalarından biri sebebiyle etkileşime girmesi ve bu sebeple bataryada oluşan aşırı ısınma bu tarz sorunlara sebep olduğunu farkettik.” tarzında bir açıklama yapan Samsung İngiltere, aynı zamanda bu sorunun sadece bazı Galaxy Note 7 cihazlarında bulunduğunu, başka herhangi bir Samsung ürününde bulunmadığının da altını çizmiş.

Bu bağlamda aslında Samsung için batarya temini yapılan bir üreticiden gelen bataryalarda sorun çıkmasına rağmen Samsung hem tüketicilerini korumak hem de aynı sorunun başka bir bataryada çıkmasının önüne geçmek için toplu olarak geri çağırma işlemi ve piyasadan geçici olarak çekme durumunun yapıldığını belirtmişler.

Samsung Galaxy Note 7 Nasıl İade Edilir?

Merhabalar,

Tamam.org
Tamam.org

Sevebilirsin...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir