Pokemon Nasıl Eğitilir?

Pokemon Nasıl Eğitilir? başlıklı bu yazı Tamam.org içerik Tamam.org sitesinde yeralmaktadır.

Son günlerin popüler sorusu; bir Pokemon nasıl eğitilir? Pokemon GO‘da Pokemon‘unuzu eğitmek onları yakalamak ve savaşmak bir yana dursun oyunun tam manasıyla en büyük parçasını oluşturuyor. Zira savaşların kaderini belirleyen en önemli faktör de yine Pokemon’ların ne derece eğitilmiş olmaları oluyor.

Pokemon Nasıl Eğitilir?

Pokemon GO’da asıl kafa karıştırıcı olan konu, Pokemon eğitmenin serinin diğer oyunlarından çok daha farklı halde olması. Tüm mekanik baştan düşünülmüş ve baştan tasarlanmış. Bizde Pokemon’daki bu yeni sistemi yakından tanımanızı istedik.

Pokemon eğitmek aslında bir Stardust ve bir de Candy nesnelerine bakıyor. Bunları nasıl elde edeceğinizi merak ediyorsanız sırasıyla bu ve buradaki rehberlerimize göz atın. Yani bir Pokemon’u eğitmenin anahtarı aynı tür Pokemon‘dan olabildiğince fazla sayıda yakalamaktan geçiyor.

Örneğin, Pidgey‘i ele alalım. Diyelim ki onu eğitmek ve sonrasında bir Pidgeotto‘ya ya da bir Pidgeot‘a evrimleştirmek istediniz. İşte yakaladığınız her Pidgey için üç adet Pidgey Candy kazanırsınız ve bir Pidgey’i evrimleştirmek için en başta onun seviyesine bağlı olmak üzere genellikle bunlardan 12 tanesine ihtiyacınız vardır. Pokemon’u evrimleştirdiğinizde onun CP değerini yükseltmiş olursunuz ve bu onu eskisinden daha güçlü bir Pokemon haline getirir.

Pokemon Nasıl Eğitilir1

Bir kez yeteri kadar Stardust ve Candy’niz olduğunda geliştirmek istediğiniz Pokemon’un menüsüne gelerek Power Up veya Evolve seçeneklerinden uygun olanını seçebilirsiniz. Evolve seçeneği Pokemon’u anında bir üst Pokemon’a evrimleştirirken Power Up onu yalnızca eskisinden daha güçlü hale getirir.

Pokemon’u önce Evolve etmek mi yoksa önce Power Up ile gücünü artırıp daha sonra Evolve etmek mi materyal anlamında daha tasarruflu oluyor bunun hakkında henüz konuşmak zor ancak aralarında çok büyük bir fark olduğunu düşünmüyoruz ya da belki de hiçbir fark da olmayabilir.

Pokemon GO’da Pokemon’larınızı eğitmek hakkında bilmeniz gereken tüm her şey bunlardı. Siz de bu püf noktaları dikkatlice ele aldığınız sürece Pokemon’larınızı eskisinden daha güçlü hale getirebilir onlarla belli Gym’leri savunarak her gün bir miktar Stardust ve Coin kazanabilirsiniz. Konu hakkında daha fazla sorunuz için yorum bırakmayı unutmayın.

Pokemon Nasıl Eğitilir? başlıklı bu yazı Tamam.org içerik Tamam.org sitesinde yeralmaktadır.

Sevebilirsin...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.