Pokemon GO Oynarken Yapmamanız Gereken 3 Şey

Pokemon GO çıktı çıkalı internet yıkılıyor. Şimdiden milyonlarca kullanıcısı olan bu oyunla ilgili her gün onlarca yeni makale, blog yazıları ve videolar yayınlanıyor. Bu sitede bile şimdiden birçok bilgiye ulaşabilir hale geldik. Bu sefer önceki yazılardan farklı olarak Pokemon Go oynarken nereler yapmamanız gerektiğini anlatacağız. Bazıları çok aşikar olsa da sonuna kadar okuyup yeni şeyler öğrenme şansını kullanın.

1.Lucky Egg Kullanmadan Evrim Geçirmeyin!

Bir Pokemon’a evrim geçirtmeden önce mutlaka bir Lucky Egg edinmiş olun. Lucky Eggs denen bu şanslı yumurtalar, normal yumurtalardan farklı olmak üzere incubator’a (kuluçka makinesi) ihtiyaç duymazlar. Bunlar, Pokestop veya mağazadan temin edebileceğiniz tüketilebilir objelerdir. Lucky Eggs, kullanıldığı zaman 30 dakika boyunca iki katı XP (tecrübe puanı) verirler. En ideal yolÜ elinizdeki candyleri biriktirip bütün Pokemonlarınızı evrim geçirmeye hazır şekilde tutmak ve Lucky Egg’i kulandıktan sonra 30 dakika içerisinde tümüne evrim geçirtmek. Normalde bir evrim ile beraber 500 XP kazanırken bu yöntemi kullanarak her Pokemon evriminden 1000 XP kazanabilir ve karakterinizin seviyesini daha hızlı artırabilirsiniz.

2. Tüketilebilir Objelerinizi Boşa Harcamayın!

Oyunda tüketilebilir objeler (consumable items) olarak Incense, Lure Module ve Lucky Eggs’i sayabiliriz. Bu objeler bir kez çalıştırıldığında yani tüketilmeye başlandığında geri sayım başlar ve bu sayım bittiğinde bu objeler kullanılamaz olur. İşin kötüsü bu geri sayım, sizin oyunda durduğunuz süreyi değiş gerçek zamanı hesaba alır. Örneğin; Lure Module çalıştırıp oyundan çıksanız bile yarım saat sonra bu obje tamamen yok olur. Dolayısıyla, bu objeleri kullanacaksanız hakkını vereceğinizden emin olun. 10 dakika için Lure Module çalıştırmayın veya sadece bir Pokemon evirimi için Lucky Eggs kullanmayın. Bu değerli objelerinizi biraz akıllıca tüketin, kazançlı çıkın.

3. Araba Kullanırken Pokemon Kovalamayın!

Başlığı biraz komik gelmiş olabilirsiniz veya “Oha! Tabii ki de böyle bir şey yapmam.” demiş de olabilirsiniz. Bilemiyorum. Fakat bildiğim bir şey varsa o da çevremdeki çoğu insanın araba kullanırken Pokemon yaklamaya çalıştığı. Her ne kadar oyunumuz ne hızla giderseniz gidin Pokemon yakalamaya izin de verse, hiçbir şekilde bu riske değeceğini düşünmüyoruz. Özellikle Türkiye ve özellikle İstanbul gibi trafiği bu denli karışık ve kazaya açık bir yerde hiç gerek yok. İlla yolda giderken Pokemon yakalamak istiyorsanız, yolcu koltuğunda veya toplu taşımada oynayabilirsiniz. Hem oyuna odaklanabildiğinizden zevki daha da çok çıkacaktır.

Bunlara ek olarak, oyunun bazı fonksiyonlara da hız ve mesafe sınırı koyulmuş durumda. Gym ve Pokestoplara ancak yakınsanız girebiliyorsunuz yani arabayla yanından geçip giderken kullanmanız mümkün değil. Kuluçkaya koyduğunuz Pokemon yumurtalarının çatlaması için gerekli olan mesafeyi yalnızca yürüyerek doldurabiliyorsanız. Araba ile mesafe kat etseniz bile kalan kilometrenin azalmadığını görecekseniz. O yüzden tembellik yapmayın, yürüyün

www.Tamam.org

www.Tamam.org sitesinde yeralmaktadır.

Sevebilirsin...

1 Yanıt

  1. Pokemon Go oyununda 15 levele kadar çıktım. Baktım vaktimin çoğunu bu oyuna ayırıyorum oynamayı bıraktım. Bıraktıktan sonra saçma bir oyun olduğunu daha iyi anladım.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir