iPhone’ da Kontrol Merkezi Nasıl Devre Dışı Bırakılır?

Apple’ ın mobil sistemi iOS’ ta sık kullanılan ayar ve uygulamalara kolay erişim sağlayan Kontrol Merkezi, her ne kadar faydalı bir özellik olarak görünse de bazı kullanıcılar kaldırmak istiyor olabilir. Eğer sizde iPhone’ da kilitli ekran üzerinde Kontrol Merkezi’ ne erişimi devre dışı bırakmak istiyorsanız, aşağıdaki adımları takip etmeniz yeterli.

Uçak modu, kablosuz ağ bağlantısı, bluetooth, rahatsız etme modu, ekran rotasyonu kilidi gibi sık kullanılan seçeneklerin kısayollarının yanı sıra ekran parlaklığının ayarlanması, video/müzik yürütme, flaş, kronometre, hesap makinesi ve kameraya hızlı bir şekilde erişimi sağlayan iOS’ un en kullanışlı işlevlerinden biri olan KontrolMerkezi nin iPhone cihazında bulunmasından rahatsızlık duyuyor ve kilitli ekranda erişimin devre dışı bırakılmasını istiyorsanız, aşağıdaki aşamaları takip etmeniz yeterli olacaktır.

  • Öncelikli olarak iPhone ana ekranında yer alan Ayarlar ve ardından Denetim Merkezi‘ ne girin
  • “Kilitli Ekranda Erişim” ve “Uygulama İçinden Erişim” olarak karşımıza iki seçenek gelmekte.

Kilitli Ekranda Erişim: Kilitli ekranda Denetim Merkezi’ ne erişime izin verir.

Uygulama İçinden Erişim: Uygulamaların içinden Denetim Merkezi’ ne erişime izin verir. Bu seçenek etkin olmasa bile Denetim Merkezi’ ne ana ekrandan erişebilirsiniz.

iPhone’ da Kontrol Merkezi Nasıl Devre Dışı Bırakılır1

Burada kilitli ekranda erişimin devre dışı bırakılmasını istediğimiz için “Kilitli Ekranda Erişim” seçeneği pasif durumuna getirmeniz yeterli olacaktır.

Sevebilirsin...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir