Mobil İnternet Paketinden Tasarruf Etmenin 7 Yolu

4.5G’nin ülkemize gelmesiyle beraber operatörlerin de internet paketlerini yenileyeceklerini, çok daha fazla kotalı paketleri sunacaklarını düşünüyorduk ancak sunulan paketler dikkatsiz kullanımda hem çabuklukla bitebilecek düzeyde hem de oldukça pahalı. Bu noktada son kullanıcı olarak yüksek faturalarla karşılaşmamanız için Mobil İnternet Paketinden Tasarruf Etmenin 7 Yolu  nu anlatıyoruz.

Nisan ayında kullanıma açılan, henüz belli başlı noktalarda yüksek hızda gezinmeyi sunan 4.5G ile birlikte internet paketleri beklendiği üzere yüksek kotalarla karşımıza çıkmadı ve hemen her cihazın internete bağlı olması gereken bir dönemde oldukça yetersiz kaldılar. Dikkat edilmediğinde paket aşımı yaşatması; sonucunda da fatura artışı bonusu aldı. Biz de bu blog yazımızda, düşük kotalı internet paketi olan kullanıcılarımıza yönelik fatura şoku yaşamamak için cihazlarında dikkat etmeleri gereken ayarları söyleyeceğiz.

Mobil İnternet Paketinden Tasarruf Etmenin 7 Yolu

1-Veri kullanımını anlık takip edin:

Mobil veriyi kontrol altında tutmanın en iyi yolu veri kullanımını anlık olarak takip etmek. iOS’un dahili veri takip edicisi üzerinden dönemsel olarak hücresel veri tüketiminizi görebilmenin yanı sıra her bir uygulamanın harcadığı veri miktarını görmeniz mümkün.

Ancak Ayarlar – Hücresel altından ulaşabileceğiniz kullanım detayları otomatik olarak sıfırlanmıyor; fatura döneminde istatistikleri elle sıfırlamanız gerekiyor. Her seferinde bu menüye girip bakmanın haricinde operatörlerin kendi online işlemler uygulamalarından da mobil veri tüketiminizi takip etme şansına sahipsiniz.

Android kullanıcısı iseniz Ayarlar – Veri kulanımı altında uygulamaların veri tüketimini görebilmenin yanı sıra veri kullanımına sınırlama getirebilir, belirlediğiniz kotada uyarı almayı seçebilirsiniz.

Eğer operatör sunuyorsa online işlemler uygulamasının widget’ını ekranınıza taşımanız takip açısından büyük kolaylık sağlayacaktır.

Diğer sayfaya geçiniz–>

www.Tamam.org

www.Tamam.org sitesinde yeralmaktadır.

Sevebilirsin...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.