Pokemon Go En iyi 10 İpucu

Pokemon GO oynarken size çeşitli avantajlar sağlayacak birbirinden faydalı ipuçları  ile karşınızdayız. İşte Pokemon Go En iyi 10 İpucu.

Pokémon Go’nun yayına çıkmasından bu yana herkesin çılgınlar gibi bu oyunla meşgul olduğu bir gerçek. Henüz ülkemizde resmi olarak yer almamasına rağmen binlerce oyuncu çeşitli hilelerle oyunu indirip kullanmaya başladı. Hatta birkaç kaza, karakola düşme vakası gibi tuhaf hikâyeler de okuduk.

Pokemon Go En iyi 10 İpucu

1. Daha güçsüz çemberler için bekleyin

Bir Pokémon’la karşılaştığınızda üzerinde bir çember belirir. Yeşil çember zayıf, sarı çember orta, kırmızı çember ise güçlü olduklarını gösterir. Çemberlerin genişlemesini bekledikten sonra yakalamaya çalışırsanız şansınız artacaktır. Görür görmez abanmayın.

2. Pokéstop’lardan yumurta toplamak da bir Pokémon yakalama yöntemidir

Yumurta toplamak için yapılması gereken şey, Pedometer’da belirli bir adım seviyesine ulaşmak. Bu yüzden yürüdüğünüzden emin olun. Kaykay veya paten veya bisiklet dahi kullansanız uygulama bunu algılar ve mesafeyi saymaz. Bu yüzden bol bol yürüyün, yumurtaları kapın.

3. Hangi Pokemon’un size daha yakın olduğunu anlayın

Ayak izleri size Pokemon’un uzaklığını gösterir. 1 en yakın, 3 en uzaktır. Önce yakındakileri toplayın.

5. Özel Pokéstop’larda daha iyi Pokémon’lar vardır

Parklar ve belirli meydanlar oyun tarafından işaretlenmiş durumda. Buralarda daha iyi Pokemonlar karşınıza çıkacaktır. Boş geçmeyin.

6. Yakalamak istediğiniz özel bir Pokemon varsa, doğal yaşam yerlerini iyi tespit edin

Örneğin orman tipi bir Pokemon parklarda, ormanlarda yer alırken, su tipi pokemonlar göller, akarsular ve denizlerin etrafında bulunur. Gastly yakalamak isterseniz, sadece gece ava çıkmalısınız. Gündüz hayalet Pokemon’lar yakalanamıyor.

7. Bir Pokemon’la karşılaştığınızda AR özelliğini kapatın

Böylece kaçma ihtimalini düşürür daha iyi kontrol edersiniz. Ayrıca bu daha iyi bir görüş açısı sağlar.

8. Options bölümünden ‘Battery Saver’ı seçin

Böylece ekran tamamen bir Pokemon logosuna dönüşür ancak etrafta pokemon çıktığında titremeye ve adımlarınızı saymaya devam eder.

9. Bir GYM’de savaşırken özel saldırıları kullanın

Bir GYM’de karşılaşma yaptığınızda ekrana uzun dokunarak Pokemon’unuzun özel ataklarını kullanmasını sağlayabilirsiniz. Tabii oyun çok yeni olduğu için buna dayanacak kadar vakit olmayabilir. Genelde GYM savaşları hızlı biter.

10. Pikachu ile başlayın

Oyunun en başında Charmander, Bulbasaur ve Squirtle gibi Pokemon’ları reddedin. Bir süre sonra vahşi bir Pikachu ortaya çıkıyor.

Merhabalar,

Tamam.org
Tamam.org

Sevebilirsin...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.