Tweak Nedir, Nasıl Yüklenir?

iOS 9.3.3 Jailbreakin çıkmasıyla birlikte bir her yerde tweak kelimesini sıkça duyar olduk. Tweak Nedir, Nasıl Yüklenir  bilmeyenler için çok yabancı olan bu kelimeyi açıklamak ve nasıl yükleneceğini anlatmak için bu yazıyı hazırladık.

Tweak Nedir, Nasıl Yüklenir?

Tweak Nedir?

Cydiada yer alan uygulamalara verilen isimdir. Örneğin uygulamalara parmak izi ile şifre koymaya yarayan BioProject bir tweaktir.

Tweak Nasıl Yüklenir ?

Tweakler genelde BigBoss reposunda ücretli satılmakta. Ücretli olan bu tweakleri ücretsiz indirmek için cydia repo/kaynak eklemeniz gerekir. Bunun için de aşağıdaki yazımızı incelemeniz gerekiyor.

Repo ekledikten sonra cydiada aşağıda bulunan arama bölümüne kurmak istediğimiz tweakin adını yazıyoruz. Örneğin virtual home tweakini kurmak istiyoruz diyelim.

Cydiada arama kısmına virtualhome yazıyoruz Arama sonucunda eklediğimiz repolara göre 3-4 adet aynı tweak çıkabilir. Bunlardan tweak ikonun sağ alt köşesinde simge olanı ücretlidir. Diğerler ise ücretsizdir.

Tweak Nedir, Nasıl Yüklenir1

Ücretli olana girdiğimizde daha önce satın alınmışsa paket satın alındı diye yeşil bir ibare bulunur. Eğer satın aldıysanız sağ üst köşeden kur yazan yere tıklıyoruz. Satın almak isterseniz orada satın al ibaresi çıkar. Fakat cydia şu anda satın alma işlemini yapmıyor. Bir süre sonra deneyin diyor.

Tweak Nedir, Nasıl Yüklenir2

Ücretsiz olan versiyonda ise sadece kur ibaresi bulunur. Burada dikkat etmemiz gereken şey sol üst tarafta yazan versiyon kısmı. Eğer ücretli ile aynı versiyon ise güncel demektir. Kur diyoruz

Tweak Nedir, Nasıl Yüklenir3

 

Onayla diyoruz

Tweak Nedir, Nasıl Yüklenir4

Kurulum başladı

Tweak Nedir, Nasıl Yüklenir5

Sprinboardı Yeniden Başlat diyerek kurulumu tamamlıyoruz

Tweak Nedir, Nasıl Yüklenir6

Tweakin ayarları iOS ta ayarlar bölümünde olacak. Oradan değişiklikler yapılabilir.

Bunada bakabilirsiniz : iOS 9.3.3 Uyumlu Tweak Listesi!

Merhabalar,

Tamam.org
Tamam.org

Sevebilirsin...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir