Periscope’da İzleyici Kazanmak için Yapmanız Gereken 5 Şey

Merhabalar,

Tamam.org
Tamam.org

Periscope canlı yayın uygulamasında izleyici kazanmak istermisiniz? İşte Periscope’da İzleyici Kazanmak için Yapmanız Gereken 5 Şey !

Periscope son derece popüler bir uygulama. Periscope uygulaması, Twitter’ın geliştirdiği bir canlı yayın uygulaması. Kullanıcılar, herkese açık bir şekilde canlı yayın yaparak o anki yaşadıklarını paylaşmayı amaçlıyor. İzleyiciler ise, yayıncıyla yorum yaparak iletişime geçebiliyor ve izledikleri yayını arkadaşlarıyla paylaşabiliyorlar.

Halen Periscope kullanmamış olan milyonlarca kullanıcı da bulunuyor. Periscope Hakkında 10 Pratik Bilgi  başlıklı yazımızda Periscope uygulamasını daha yakından tanıyabilirsiniz.

İlk olarak Kayvon Beykpour ve Joe Bernstein tarafından geliştirilen mobil canlı yayın uygulaması Periscope, Mart 2015’te Twitter tarafından satın alındı ve bu tarihten itibaren mükemmel bir ivme ile popüler mobil uygulamalar arasında kendine sağlam bir yer edindi.

Periscope’taki canlı yayınımı neden kimse izlemiyor” , “Yayın yapıyorum ama izleyici sayım çok az” diyenlerdenseniz Periscope’da İzleyici Kazanmak için Yapmanız Gereken 5 Şey yazımıza artık başlayabiliriz.

Periscope’da İzleyici Kazanmak için Yapmanız Gereken 5 Şey

1. Profilinizi düzenleyin

Periscope mobil bir uygulama olduğu için periscope izleyici hilesi gibi yöntemlerle izleyici kazanamazsınız. Mobil tarafta bu tür şeyler bilgisayarlara göre daha maliyetli oluyor. Bu nedenle doğal yöntemlerle izleyici kazanmak için yapmanız gerekenleri anlatacağız.

Periscope’da İzleyici Kazanmak için Yapmanız Gereken 5 Şey

Öncelikle profilinizdeki açıklamanızı daha çok zenginleştirmelisiniz. Profil açıklamanızda mutlaka hashtag ve emoji kullanın. Hashtaglerinizde ne tür yayınlar yaptığınızdan bahsedin. Emojileri ise hobilerinizi anlatmak için kullanın.

2. Yayın başlığını ilgi çekici yapın

Periscope’da İzleyici Kazanmak için Yapmanız Gereken 5 Şey

Yayın başlıklarınızda profil açıklamanızda olduğu gibi hashtag ve emojilere mutlaka yer verin. Fakat bunları art arda çirkin görünecek şekilde çirkin şekilde dizmeyin. Göze hoş gelecek şekilde dizmeniz size daha çok izleyici kazandıracaktır.

3. Yayınları izleyin

Periscope’da İzleyici Kazanmak için Yapmanız Gereken 5 Şey

Periscope yayını açmadan önce insanların neleri izlediğini görmek için başkalarının yayınlarını izleyin. Bu sayede ilham alabilir ve size daha çok izleyici kazandıracak yeni fikirler elde edebilirsiniz.

4. Twitter gündemini takip edin

Periscope yayınınızın başlıklarında Twitter gündemindeki hashtagleri kullanın. Bu sayede daha çok izleyici kazanabilirsiniz.

5. Yayında yarışmalar düzenleyin

İnsan kendini her zaman kanıtlamak ister. Bu nedenle yayınlarınızda yarışmalar düzenleyin ve sizleri izlemeye gelenleri yayınınızda tutun, kazananları ödüllendirin.

Bahsettiğimiz bu yöntemler sayesinde Periscope yayınlarınıza daha çok izleyici çekebilirsiniz.

Merhabalar,

Tamam.org
Tamam.org

Sevebilirsin...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.