Nokia 9 Efsane Özellikleriyle Rakiplerini Solladı

Nokia’nın merakla beklenen yeni amiral gemisi akıllı telefonu Nokia 9, Bench testlerinde Mi 6, Xperia XZ Premium, Mate 9, Galaxy S8, Galaxy S8+ ve iPhone 7 Plus gibi rakip akıllı telefonları farkla geçti.

Nokia’nın, beklenen yeni amiral gemisi akıllı telefonu Nokia 9’u, bu yılsonunda veya önümüzdeki yılbaşında duyuracağı söyleniyor. Akıllı telefon Geekbench testlerinde göründü ve HMD Global TA-1004 model numarası ile kıyaslama platformunda keşfedildi.

Söylenenlere göre Nokia 9, Snapdragon 835 işlemcili, 4 GB RAM ve Android 7.1 Nougat gibi özellikler ile birlikte gelecek. Geekbench testinde ortaya çıkan Nokia 9, Geekbench 3’ün tek çekirdekli testinde 2255 puan aldı. 3526 puan ile en iyi olan iPhone 7 Plus’dan sonra ikinci sırada yer aldı ama Xiaomi Mi 6, Sony Xperia XZ Premium, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8 + ve Galaxy S8 gibi diğer telefonların tek çekirdekli sonuçlarından daha iyiydi.

Geekbench 3’te Nokia 9, tek çekirdekli testte 2255 puan alırken, çok çekirdekli testte 7770 puan aldı. Birçok markanın yeni amiral gemilerine meydan okuyan Nokia telefon piyasasında yeniden kendini gösterecek gibi. Uzun süredir adını duyuramayan Nokia, bu sayede eski potansiyelini yakalayabilecek.

Önceki çıkarttığı telefonlarda beklenen performans ve ilgiyi alamayan Nokia bu sefer bu konuda bayağı iddialı duruyor. Fiyat olarak henüz bir açıklama yada söylenti yok ama hemen hemen aynı özelliklere sahip diğer akıllı telefonlar ile karşılaştırıldığında ortalama bir fiyat çıkartabiliriz.

Sevebilirsin...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.