Netflix Türkiye Özellikleri ve Paket Ücretleri Nelerdir?

netflix_filmler

Netflix Türkiye Paketleri

Netflix paketleri üçe ayrılıyor. Bunlar;

netflix-turkiye-fiyatlari

Netflix Basic Üyelik Paketi (7,99 Euro)

Netflix Basic üyelik paketi aylık ücreti 26.99 TL. Ancak Netflix Basic üyelik içeriğinde HD yayın desteği bulunmuyor. Ayrıca Basic paket seçeneğinde aynı anda sadece 1 cihazdan içeriğe erişebiliyorsunuz. Basic pakette HD içeriğin olmaması bu içeriği ikinci plana atıyor.

Eğer film tutkunuysanız ve görüntü kalitesine de önem veriyorsanız bu içerik sizin için pek uygun değil. Ayrıca SD yayın içeriği sunan Basic üyelik paketi için en az 3 Mbps hızında internet bağlantısı öneriliyor.

Netflix Standart Üyelik Paketi (9,99 Euro)

Netflix Standart üyelik paketi aylık ücreti 33.99 TL. Netflix Standart üyelik paket içeriğinde HD yayın seçeneği mevcut. Ayrıca bu pakette aynı anda 2 farklı cihaz üzerinden Netlix içeriğine erişebilirsiniz.

Eğer Netflix online dizi ve film içeriğine erişeceğiniz Televizyonunuz ya da görüntü cihazınız Full HD ise ve internetiniz en az 5 Mbps hızında ise bu seçeneği gönül rahatlığıyla seçebilirsiniz.

Netflix Premium Üyelik Paketi  (11,99 Euro)

Netflix Premium üyelik paketi aylık ücreti 40.99 TL. Netflix Premium üyelik paket içeriğinde UHD yayın seçeneği mevcut. Yani bu paket ile 4K çözünürlüğünde dizi ve film içeriğine erişmeniz mümkün. Ayrıca bu pakette aynı anda 4 farklı cihaz üzerinden Netlix içeriğine erişebilirsiniz.

Eğer 4K destekli bir televizyonunuz ya da görüntü cihazınız varsa ve internet hızınız en az 25 Mbps hızında ise sizin için en uygun seçenek bu diyebiliriz.

Netflix Türkiye Özellikleri – Mevcut Durum

Netflix Türkiye içeriğinde şu an için en önemli sorun film ve dizilerde Türkçe alt yazı bulunmaması. Ancak Netflix türkiye resmi Twitter hesabından yapılan açıklamaya göre yakın zamanda Türkiye’ye özgü içerikte yer alan tüm dizi ve filmlerde alt yazı desteği olacağı bildirildi.

Bunun dışında şu an Türkiye için sunulan içerik sınırlı. Bu sayının en kısa zamanda artırılması gerek.

Diğer bir konu ülkemizde sınırsız internet paketleri için uygulanan AKK (Adil Kullanım Kotası). Netflix ile ülkemizdeki internet sağlayıcıları arasında henüz bir anlaşma olmadığından yüksek kalitede bir kaç film izlemeniz durumunda AKK dolması muhtemel.

Son gördüğümüz olumsuzluk ise fiyatların şu an için Euro bazında olması. Ülkemizdeki değişken döviz kurlarından dolayı  fiyatların en kısa zamanda Lira üzerinden sabitlenmesi biz kullanıcılar için daha iyi olacaktır.

Bu olumsuzluklara rağmen Netflix Türkiye içeriğinin zenginleştirilmesi, dizi ve filmlere Türkçe altyazı desteği gelmesi ve fiyatlar konusunda cazip kampanyalar yapılması durumunda Netflix Türkiye satış ve abonelik sayısının artacağını düşünüyoruz.

Netflix Nedir ? Netflix Nasıl İzlenir? isimli konumuzdanda bilgi alabilirsiniz.

 

Kaynak: Teknopedia

Mehmet Kalaycı

22 yaşındayım. Selçuk Üniversitesi'nde Halkla İlişkiler ve Reklamcılık okuyorum. 2006 yılından bugüne internet reklamcılığı içindeyim. Güncel konuları kendi yorumum ile sizlere aktararak bilgilenmenizi amaçlayan biriyim.

Sevebilirsin...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.