Mesaj Gönderilemedi Hatasının Çözümü

Telefonumdan mesaj gönderemiyorum diyen birçok akıllı telefon kullanıcısı var. Bu yazımızda Mesaj Gönderilemedi Hatasının Çözümü ‘nü paylaşacağız.

Bazı kullanıcılar normal telefon numaralarına SMS gönderiyor ama Turkcell, Avea (Türk Telekom) ve Vodafone hatlarından operatöre mesaj göndermiyor hatası ile karşılaşabiliyorlar.

Bu gibi sorunlarda mesaj iletim hatası veya ileti gönderilemedi hatası alan kullanıcıların ne yapması gerektiğini bu rehberde detaylı olarak anlatacağız. SMS göndermeye çalışırken yaşadığınız sms göndermiyor hatasına da bu yazı sayesinde çözüm bulabilirsiniz.

Mesaj Gönderilemedi Hatasının Çözümü

Mesaj gönderilmedi” , “İleti gönderilmedi” veya “Mesaj iletim hatası” sorunu genellikle 3636 2222 7000 ve 5555 gibi numaralardan operatöre SMS göndermeye çalışırken ortaya çıkan bir sorundur. Eğer bu sorunu cihazınızda yaşıyorsanız bu sorunun çözümü oldukça basit.

Ayarlar > Uygulamalar > Hepsi > Mesajlaşma > Premium SMS Gönder > Daima izin ver olarak ayarlayın. Bu aşamadan sonra operatöre mesaj göndermiyor sorunu ortadan kalkacaktır.

Mesaj Gönderilemedi Hatasının Çözümü

Eğer hiçbir telefona sms göndermiyor ise operatörünüzün destek hattını arayıp SMS ayarlarını güncelleştirme isteyiniz.

Android Telefonda Konuşarak Mesaj Yazma

Merhabalar,

Tamam.org
Tamam.org

Sevebilirsin...

3 Yanıt

  1. Yasemin dedi ki:

    Telefonum kısa mesaj gondermiyo

  2. Müslime dedi ki:

    Sms var alıyorum ama gönderemiyorum

  3. 5 dedi ki:

    Nasıl mesaj gönderebilirim

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.