LG G3 ile G2 Arasındaki Farklar (Karşılaştırma)

Geçen yıla damgasını vuran LG 2’nin tahtını LG 3 devralıyor. Birkaç gün evvel tanıtılan LG G3, selefinin üzerine geliştirilen özellikleri ile piyasa sürülecek. Bu iki harika cihazın benzer ve ayırt edici özelliklerini kıyaslayarak sizler için derledik.

İşte karşınızda LG 2 ve LG3 karşılaştırması…

 • İlk olarak ekrandan başlayalım. LG 2’de 1920 x 1080 piksel olan 5.2 inç ekran LG G3’te 5.5 inç büyüklüğünde 2560 x 1440 piksel olarak karşımıza çıkıyor.
 • Tasarım olarak her iki cihaz da birbirine çok benziyor. Kullanılan malzeme olarak LG 2’de plastik olan aksam LG 3’te metal olarak yapılmış. Ağırlık olarak 6 gram daha ağır olan G3, kalınlık olarak ise 0.2 mm daha ince olarak bu açığını kapatıyor.
 • Performans olarak tabi ki de LG G3 daha iyi durumda. G2’de bulunan 2.3 GHz Qualcomm Snapdragon 800 işlemci G3’te 2.5 GHz 801 olarak tercih edilmiş. G3’te yer alan opsiyonlu 2 GB ya da 3 GB RAM, G2’de sadece 2 GB idi. Bu özellikleri göz önünde bulundurulduğunda performans olarak ciddi oranda farklılık bulunuyor.
 • Kamera olarak her iki cihazda da 13 MP çözünürlüğünde arka kamera yer alıyor. G3’te ekstradan eklenen kamera özellikleri ile biraz daha iyileştirildiği göze çarpıyor. Ön kamera ise yine G2’de olduğu gibi G3’te de 2.1 MP çözünürlüğüne sahip olarak satışa sunulacak.
 • Pil olarak G2’de bulunan 3000 mAh kapasite, G3’te aynen muhafaza edilmiş.

Mehmet Kalaycı

22 yaşındayım. Selçuk Üniversitesi'nde Halkla İlişkiler ve Reklamcılık okuyorum. 2006 yılından bugüne internet reklamcılığı içindeyim. Güncel konuları kendi yorumum ile sizlere aktararak bilgilenmenizi amaçlayan biriyim.

Sevebilirsin...

10 Yanıt

 1. M.Akif dedi ki:

  Değişen tek şey sadece “kaptanlık” oldu.Amiral gemisini artık G3 yönetecek gibi duruyor..

 2. Ekranın büyümesi çok güzel bir artı fakat şarz süresini doğru oranda arttıramamaları bana göre en büyük eksisi. G3 ün teknosa tarafından detaylı inceleme videosu, izleyin siz karar verin : http://www.videoizliyorum.net/150143-lg-g3-akilli-telefon-incelemesi.html

 3. haber dedi ki:

  Lg3 Almayı planlıyordum .Bilgilendirme için ayriyeten teşekürlerimi bir borç bilirim

 4. Ekrandaki piksel sayısı her iki telefonda da gözle görülecekten çok fazla. Bu nedenle G2 nin daha iyi bir tercih olduğunu düşünüyorum. Hem ısınma sorunu,, hemde performans sorunu yok.

 5. halil dedi ki:

  Güzel bir karşılaştırma olmuş.Emeğinize sağlık.

 6. aşk parfümü dedi ki:

  Bence LG G2 olan bir insanın G3 hemen geçmesine gerek yok

 7. G2 sahipleri için G3 gerekli olduğunu düşünmüyorum

 8. Dermo Slim Set dedi ki:

  LG G3 Süper telefon bende var çok iyi

 9. es16 dedi ki:

  bana göre de en iyisi LG G3 on numara bir telefon diyebilirim. Çok değer verdiğim birisinde de aynısı var çok güzel görünüyor.

 10. ZenLife dedi ki:

  teşekkürler çok güzel anlatmışsınız

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.