Huawei Ascend P7 Detaylı İnceleme (Özellikleri ve Fiyatı)

Akıllı telefon piyasasına hızlı bir giriş yapan ve oldukça başarılı bir seyir izleyen Huawei, yeni amiral gemisi Ascend P7’yi ülkemizde sayışa sundu. Çinli üretici Huawei, daha önceki cihazları ile rakipleri karşısında zor da olsa tutunmayı başarmıştı. Bakalım bu yeni cihazı ile neler yapabilecek? İsterseniz hep beraber Huawei Ascend P7 incelemesi yaparak ürünü tüm detayları ile ele alalım.

İlk olarak Vodafone tarafından pazara sürülen cihaz, dış tasarım olarak eski çizgisini takip ediyor. Cihazın görünümünde göze çarpan herhangi bir önemli değişiklik bulunmuyor. Tak farkı selefi olan P6’da kalınlık 6.1 mm iken P7’de ise 6.5 mm olmuş. Boyut ve teknoloji olarak büyüyen cihazın ekranı da büyütülmüş. Arka tarafında Gorilla Glass 3 teknolojisi kullanılmış. Yan taraflarında ise alüminyum kenarlık bulunuyor. Renk olarak mavi, siyah, beyaz ve pembe seçenekleri bulunuyor. Telefonun ekranı hem video izlemek hem de oyun oynamak isteyenler için ortalama olarak düşünülmüş ve 5 inç olarak tasarlanmış. Rakipleri ile benzer özelliklerde HD kalitesine sahip olan cihaz, farklı açılardan bakıldığında da kalitesini bozmuyor. İşlemci olarak dört çekirdekli Kirin 910T 1.8 GHz işlemci bulunuyor. 2 GB RAM belleği biraz az gibi görünse de performans olarak herhangi bir sorun bulunmuyor. Eğer bu özelliğini sürdürebilirse rakiplerine nazaran çok daha iyi dönüşler alabilir. Cihazda 16 GB dahili depolama alanı bulunuyor. Fakat artırılabilir hafıza ile ikinci im kart yuvası tek girişten yapılmış. Böylece ya her iki sim kartı kullanıp dahili hafıza ile yetinilecek ya da tek sim kart kullanıp ikinci yuvaya harici hafıza karı takılarak kullanılabilecek. Tamamen kullanıcının tercihine bırakılması işlevsel olarak daha uygun gibi duruyor. Bilindiği üzere her firma bir özelliği ile ön plana çıkıyor. Huawei ise kamerasının kalitesi ve üstün özellikleri ile ön planda gözüküyor. Bu geleneğini sürdüren Huawei Ascend P7, 13 MP çözünürlüğüne sahip DSLR seviyesinde Sony sensör ile geliyor. Ön kamera ise çoğu akıllı cihazda dahi bulunmayan 8 MP çözünürlüğüne sahip. Bu da Huawei’nin kamerası ile övünmesinde ne kadar haklı olduğunu göstermeye yetiyor. Kamera için harici bir düğme ya da herhangi bir şey bulunmuyor. Fakat telefon uyku modunda iken ses tuşuna iki kez basıldığında otomatik olarak kameraya geçiyor. Son zamanlarda popüler olan selfie (özçekim) olayını çok daha ilerleten Huawei, bundan esinlenerek groufie ‘ yi çıkardı. Böylece merkezdeki kişi fotoğraf çekimine başlıyor ve döndürerek daha geniş alandaki kişilerin de fotoğraflarını çekerek tek parçaya getiriyor. 4.4.2 KitKat işletim sistemine sahip olan cihaz, bir önceki sürümünde yaşanan hız problemini de gidermiş görünüyor. 1.8 Ghz işlemcisi ile kullanıcılarını gayet memnun ediyor. Tamamen kişiselleştirerek kullanılabilen emotion ara yüzü ise bir diğer önemli özelliği olarak gösterilebilir. Ayrıca pek çok daha kişiselleştirilebilir özelliği ile kullanıcıları son derece mutlu edecek gibi görünüyor. Cihaz ile bütünleşik olan 2500 mAh gücündeki bataryasında ultra güç tasarrufu özelliği bulunuyor. Bu sayede cihazın batarya seviyesi %10 da iken dahi yaklaşık 24 saat açık kalarak arama ve sms atma gibi temel özelliklerinin kullanılabilmesini sağlıyor.

Bakalım Huawei bu cihazını da çok satabilecek mi? Hep beraber yakın zamanda göreceğiz.

Mehmet Kalaycı

22 yaşındayım. Selçuk Üniversitesi'nde Halkla İlişkiler ve Reklamcılık okuyorum. 2006 yılından bugüne internet reklamcılığı içindeyim. Güncel konuları kendi yorumum ile sizlere aktararak bilgilenmenizi amaçlayan biriyim.

Sevebilirsin...

3 Yanıt

  1. Huaewi marka prestiji olarak henüz kendini kanıtlayamadı bence, buda onlar için önemli dez avantaj oluyor. Ülkemiz de Çin malı ürünlere karşı olan tutum da eklenince özellikleri ne kadar iyi olursa olsun bir ön yargı oluşuyor ister istemez.

  2. Türküler dedi ki:

    Telefon özellikleri bakımından güzele benziyor ama Samsung ve İphone gibi devlerin yarıştığı bir piyasada çok etkili satış yapabileceklerini sanmıyorum. Tabi bazı şeyler zaman gerektirir sonuçları hep birlikte göreceğiz.

  3. dermo slim dedi ki:

    çok süper bir karşılaştırma olmuş ellerinize sağlık

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.