Sosyal Medya Hesabımı Nasıl Silerim?

Sosyal Medya Hesabımı Nasıl Silerim? başlıklı bu yazı Tamam.org içerik Tamam.org sitesinde yeralmaktadır.

Artık yeter dediniz ve sosyal medya hesaplarınızdan bazılarını ortadan kaldırmaya karar verdiniz. Belki bu hesaplarınızı kullanmıyorsunuz. Belki dikkatinizi dağıtıyorlar. Belki artık sepya görmekten bıktınız. Belki de gizlikle ilgili endişeleriniz var. Sebep ne olursa olsun sizi yargılamıyoruz. Sosyal Medya Hesabımı Nasıl Silerim diyorsanız bu yazımız tam size göre.

Sosyal iletişim ağlarının birçoğunda hesabınızı silmek ya da devre dışı bırakmak çok kolay. Genellikle genel hesap ayarları sayfasının hemen sonunda hesabınızı silmek için bir link bulabilirsiniz. Ama gelin görün ki, kullanıcıların gözden kaçırması ve ağdan ayrılamamaları umuduyla, servisler bu küçük linki sayfanın bir köşesine saklar.

Sosyal Medya Hesabımı Nasıl Silerim?

Sosyal ağların aldatmacalarından biri de genelde hesabınızı tamamen silemezsiniz sadece devre dışı bırakabilirsiniz. Devre dışı bırakmak hesabınızı askıya almak anlamına gelir, başka bir deyişle, gönderdiğiniz içerikler devre dışı olacak ama belki geri dönmek istersiniz diye üyesi olduğunuz servis hesap bilgilerinizi muhafaza edecek.

Facebook söz konusu olduğunda hesabınızı dondurmak çok kolay ama tamamen silmek istiyorsanız daha çok uğraşmalısınız. Twitter, hesabınızı tamamen silmeden önce geri dönmek isteyebilirsiniz diye size 30 gün süre verir bu sürenin sonunda ise hesabınız tamamen silinir. Pinterest ise, hesabınızı sadece devre dışı bırakmaya izin verir yani tamamen silmek gibi bir seçeneğiniz yoktur.

Eğer beğenilere, retweet’lere, dürtmelere elveda demeye hazırsanız, işte size popüler sosyal medya  hesaplarınızı silmenin yolları.

 

WhatsApp Hesabı Nasıl Silinir?

Gmail Hesap Silme Nasıl Yapılır?

Swarm Hesabı Nasıl Silinir?

Periscope Hesap Silme Nasıl Yapılır?

Tango Hesap Silme Nasıl Yapılır?

Scorp Hesap Silme , Scorp Hesap Kapatma

Wechat Hesap Silme

Badoo Hesabını Kapatma ve Silme

Google+ Hesabı Nasıl Silinir?

Pinterest Hesabı Nasıl Silinir?

Linkedin Hesabı Nasıl Silinir?

Instagram Hesabı Nasıl Silinir?

Facebook Hesabı Kalıcı Olarak Nasıl Silinir?

Snapchat Hesabı Nasıl Silinir?

Foursquare/Swarm hesabı nasıl silinir?

 

Sosyal Medya Hesabımı Nasıl Silerim? başlıklı bu yazı Tamam.org içerik Tamam.org sitesinde yeralmaktadır.

Mehmet Kalaycı

22 yaşındayım. Selçuk Üniversitesi'nde Halkla İlişkiler ve Reklamcılık okuyorum. 2006 yılından bugüne internet reklamcılığı içindeyim. Güncel konuları kendi yorumum ile sizlere aktararak bilgilenmenizi amaçlayan biriyim.

Sevebilirsin...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.