Kaybolan Android Cihaz Nasıl Bulunur?

Kaybolan Android cihazınızı bulmanın kolay yolu

Akıllı telefonumuzu kaybetmek neredeyse tüm yaşantımızın durması anlamına geliyor. Aslında böyle olmaması gerekiyor ama maalesef iş ve normal yaşantımız artık akıllı cihazlara bağlı.

Bir telefon görüşmesi yapacaksınız veya bir şeyi kontrol etmeniz gerekiyor ama telefonunuz ortada yok. Benim gibi Android kullanıcıları bu konuda oldukça şanslı. Hayatımızın her alanına giren Google bunun için de bir kolaylık sağlamış.

Aşağıda kaybolan telefonumuzu Google aracılığıyla nasıl bulacağımızı görelim.

1- İlk işlem oldukça kolay, Google’a telefonunuzdaki aynı hesapla giriş yapın.

Kaybolan Android Cihaz Nasıl Bulunur1

2- Google arama kutusuna “where is my phone” yazdığında ana ekranda telefonunuzun lokasyonunu görebiliyorsunuz. Türkçe yazmayı denedim ama aynı sonucu vermedi. Alternatif olarak Google Device Manager sayfasına da girebilirsiniz.

Kaybolan Android Cihaz Nasıl Bulunur2

3- Biraz bekledikten sonra telefonunuzun en son lokasyonuna erişebiliyorsunuz.

Kaybolan Android Cihaz Nasıl Bulunur3

4- Diyelim ki telefonunuzu evde kaybettiniz, her yeri aradınız ama bulamıyorsunuz (zamanında kumandayı bulamamak gibi bu da büyük bir problem :) ). O zaman da “Çaldır” özelliğini kullanarak telefonunuzun ses çıkarmasını sağlayabilirsiniz. Telefon sessiz de bile olsa ses özelliği açılıyor.

Kaybolan Android Cihaz Nasıl Bulunur4

5- Telefonunuzun çalındığını falan da düşünüyorsanız “Telefonu Kitle ve Herşeyi Sil” seçeneğiyle tüm bilgilerinizin telefondan silinmesini sağlayabilirsiniz.

Kaybolan Android Cihaz Nasıl Bulunur5

6- iPhone kullanıcıları için Google’ın bir ürünü yok ama sanırım AppStore’da buna benzer uygulamalar bulunuyor. Ya da “telefonum nerede” özelliğini kullanabilirsiniz.

Kaybolan Android Cihaz Nasıl Bulunur6

 

Kaynak: SosyalMedya.com

Mehmet Kalaycı

22 yaşındayım. Selçuk Üniversitesi'nde Halkla İlişkiler ve Reklamcılık okuyorum. 2006 yılından bugüne internet reklamcılığı içindeyim. Güncel konuları kendi yorumum ile sizlere aktararak bilgilenmenizi amaçlayan biriyim.

Sevebilirsin...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir