iTunes Kullanarak iPhone, iPad veya iPod touch Nasıl Yedeklenir?

MacBook Pro 13-inch Retina front open

iPhone, iPad veya iPod touch için yedeklerinizi iCloud veya iTunes‘i kullanarak alabilirsiniz. Bu yazımızda iTunes’i kullanarak iPhone, iPad veya iPod touch yedeğini nasıl alabileceğinizi göstereceğiz.

Yedekeleme satın alınan müzikler, TV şovları, uygulamalar, iBook verileri, fotoğraf, video, arama kayıtları, duvar kağıtları, mail, mesajlar, kişiler, takvim hesapları, ana ekran düzeni, zil sesleri ve daha fazlasını içerir.

Şimdi gelelim nasıl yedekleme yapabileceğinize. Bunun için aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz. Biz anlatımımızı iPhone için yapıyoruz. Diğer iPad veya iPad touch için de izleyeceğiniz adımlar aynı olacaktır;

  • iTunes’in son sürümü yüklü bilgisayarınıza cihazınızı bağlayın.
  • Cihazınızı bağladıktan sonra biraz bekleyin. Bu sırada eş zamanlama yapılacaktır. Daha sonra üst menüden iPhone simgesine tıklayın.

iTunes-iphone

Eğer iCloud yedeklemeyi kullanıyorsanız aşağıdaki gibi bir görüntü ile karşılaşacaksınızdır.

Bu aşamada dikkat etmeniz gereken husus iCloud seçeneğini deaktif hale getirip, “Bu Bilgisayar” seçeneğini seçmenizdir. Ayrıca yedeğinizi güvence altına almak için “iPhone yedeklemesini şifrele” diyebilirsiniz. Belirleyeceğiniz parola ile yedeklemenizi güvence altına alabilirsiniz.

iTunes-Yedekleme

  • Şimdi Yedekle” diyerek yedekleme işlemini başlatabilirsiniz.

Eğer herhangi bir sorunla karşılaşırsanız aşağıdaki yorum yaparak destek talep edebilirsiniz.

Kaynak: Applefoni (Ömer Ergin)

Sevebilirsin...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir