iPhone’da Kulaklık için Bas Ayarı Nasıl Yapılır?

Apple’a ait işletim sistemlerinin genellikle içine kapanık olduğu bilinen bir gerçek. Mobil cihazlara da yerleşik olarak gelen Apple’ın önde gelen hizmetlerinden Apple Müzik, kullanıcıların severek kullandığı uygulamalar arasında yer alıyor. İçine kapanık olan bir sistemde çoğu zaman sınırlı bir işlem alanına sahip olduğumuzu sanıyoruz ama ne aradığımızı bilirsek bulmak istediklerimiz gözümüzün önünde olabilir. Bu yazımızda iPhone’da Kulaklık için Bas Ayarı Nasıl Yapılır? konusunu açıklayarak, bir kıyıda köşede kalmış ayarın daha üzerinden geçmeye çalışacağız.

iOS işletim sistemine sahip iPhone telefonlarınız veya iPad tabletlerinizde müzik ayarları genellikle ses dengesi üzerine kuruludur. Dengeli bir ses mekanizması çoğu kullanıcı için yeterli olsa da kimi zaman insanlar bu ayarlara müdahele etmek isterler. iPhone veya iPad’de kulaklık için bas ayarı yapmakta bunlardan biri olarak karşımıza çıkıyor. Dilerseniz çok basit olan anlatıma bir an önce başlayalım:

iPhone’da Kulaklık için Bas Ayarı Nasıl Yapılır?

1- Öncelikle Ayarlar bölümüne gelerek Müzik uygulamasının olduğu alana tıklıyoruz.

iPhone Müzik Ayarlar

2- Müzik uygulamasının ayarlar bölümüne geldiğimizde aşağıdaki görselde yer alan Çalma kısmının altında yazan “EQ” bölümüne tıklıyoruz. iPhone ve iPad cihazlarınızdaki bas ayarını bu bölümden yapacağız.

iPhone Müzik EQ

3- Son olarak ekolayzer bölümüne geldiğimizde de “Bas Yükseltici” ya da azaltmak istiyorsak “Bas Azaltıcı” seçeneklerinden birini kullanıyoruz. İşlemimiz burada sona eriyor.

iPhone Bas Yükseltici

Bu işlemleri gerçekleştirmeden önce arkaplanda herhangi bir müziği açık bırakmanızı öneririm. Bu aradaki farkı anlamanıza yardımcı olacaktır. Özellikle kaliteli kulaklık kullanan Apple kullanıcıları bu sayede dinlemekten keyif aldıkları müziklere daha bağlı kalacaklar. Ayrıca belirtmeden geçmeyeyim Spotify gibi bazı uygulamaların ekolayzer ayarlarını kendi içerisinde yapmanız gerekebilir.

Merhabalar,

Tamam.org
Tamam.org

Sevebilirsin...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir