iPhone Otomatik Saat Ayarı Nasıl Kapatılır ?

Yaz saati uygulaması yıl boyunca kalıcı hâle getirildi. Bu durumun iPhone telefonunuzda karışıklığa yol açma durumu söz konusu. Yazımızda iPhone Otomatik Saat Ayarı Nasıl Kapatılır ? konusunu anlatıyoruz.

Yaz saatinin kalıcı hale gelmesiyle birlikte ülkemiz ve diğer ülkeler arasındaki senkronizasyon bozulacak. Bundan sonra 45 derece doğu boylamındaki saati baz alacağız ve saatlerimizi de buna göre ayarlayacağız.

Gün ışığından daha fazla yararlanmak için ülkemizde uygulanan kış saati uygulamasına son verilmişti.Artık sürekli olarak yaz saati uygulaması kullanılacak. Buna göre 30 Ekim Pazar günü 04:00’da saatler ileri alınmayacak. Ancak karmaşıklığa neden olmaması için mobil cihazların ayarlanması gerekiyor.

Sonuç olarak bu durum bizim için otomatik saat güncellemesi yapan tablet, telefon ve bilgisayar gibi elektronik aletlerin kafasının karışmasına yol açacak. Bu durumdan kurtulmak ve mağdur olmamak için de cihazların otomatik saat ayarlarını kaldırmamız gerekiyor.

Şebekeden bilgileri alarak saatleri güncelleyen bu cihazların kış saatine geçmesini önlemek için operatörler ve cihaz üreticileri önlemler almış olsa da tedbiri elden bırakmamak gerekiyor.

Sabah uyandığımızda şaşkınlık yaşamamak için cihazların otomatik ayarlarını kapatmakta yarar var. Şimdi ise iPhone cihazların otomatik saat ayarının nasıl kapatılabileceğine göz atalım.

iPhone Otomatik Saat Ayarı Nasıl Kapatılır ?

iOS cihazlarınızda saat ayarı yapabilmeniz için telefon veya tabletinizden  Ayarlar > Genel > Tarih ve Saat bölümüne girerek “Otomatik Ayarla” özelliğini devredışı bırakmanız gerekiyor.

Yine bu ayarı bu gece yatmadan önce yapmanız ve 30 Ekim gecesi yatmadan aktif etmeniz iyi olacaktır.

 iOS cihazlarınızda saat ayarı yapabilmeniz için telefon veya tabletinizden  Ayarlar > Genel > Tarih ve Saat bölümüne gidrerek "Otomatik Ayarla" özelliğini devredışı bırakmanız gerekiyor. Yine bu ayarı bu gece yatmadan önce yapmanız ve 7 Ekim gecesi yatmadan aktif etmeniz iyi olacaktır.

Android Otomatik Saat Ayarı Nasıl Kapatılır ?

Merhabalar,

Tamam.org
Tamam.org

Sevebilirsin...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.