iPhone, iPad, iPod ve Mac Garanti Sorgulama

Yeni , sıfır bir iPhone, iPad, iPod veya Mac cihazı aldınız veya ikinci el bir cihaz aldınız. Aklınıza ilk gelen şey bu cihazların garanti var mı?  iPhone, iPad, iPod ve Mac Garanti Sorgulama bu yazımızda ayrıntılı olarak anlatıyoruz.

Hepimiz birer tüketici olarak ,yeni bir ürün satın alacağımızda ilk soracağımız sorulardan biri garantisi var mı oluyor. Satın alırken yüksek miktarlar ödediğimiz ürünler için bu durum daha da önem arz ediyor. Elbette yeni aldığımız bu ürünlerin başına birşey gelmesini istemiyoruz ancak olası bir durum da garantiyi kolayca sorgulamak yada 2.el bir Apple ürünü alırken oldukça işimize yarayacak bu bilgiyi sizinle paylaşıyoruz. iPhone, iPad, iPod ve Mac Garanti Sorgulama nasıl yapılır ?

iPhone, iPad, iPod ve Mac Garanti Sorgulama

Evet genel olarak hepimize mutlaka faturaları saklamamız gerektiği söylenir ancak ne hikmetse cihazımızı garanti için servise vermemiz gerektiği durumlarda bu faturaları bulmak hep problem olur, kendi kendilerine kaybolmuyorlar ama pek iyi saklayamadığımız bir gerçek, neyse ki şanslısınız ve Apple ürünleri için fatura saklama mecburiyetiniz bulunmuyor.

Bu işlemi yapabilmek için sadece cihazınızın seri numarısını bilmeniz gerekiyor.

Apple’ın resmi sitesi üzerinden iPhone, iPad, iPod veya Mac garanti sorgulaması için burayı tıklayınız. Cihazınızın seri numarasını fatura yada kutu üzerinden bulabilirsiniz, ancak bunları attığınızı bildiğimiz için aşağıda yer alan yönergeleri takip ederek ilgili ürünün seri numarasına ulaşabilirsiniz.

iPhone, iPad ve iPod Seri No Öğrenme

1 ) iPhone, iPad veya iPod ana menüde iken “Ayarlar” kısmına giriyoruz.

2 ) Ayarlar => Genel kısmına tıklıyoruz.

iPhone Garanti Sorgulama

 

3 ) Genel => Hakkında kısmına tıklıyoruz. Burada cihazımıza ait olan diğer bilgiler ile birlikte seri numarası da yer almaktadır.

iPhone Garanti Sorgulama

iPhone, iPad ve iPod modelleri için bu şekilde seri numarası sorgulamasını yapabiliriz.

iPhone, iPad Garanti Öğrenme, iPhone Garanti Sorgulama

Mac grubu ürünler içinde aşağıda ki şekilde öğrenebilirsiniz.

 

Mac Seri Numarası Öğrenme

1 ) Mac bilgisayarımızın elma simgesine tıklayarak “About This Mac” (İngilizce kullananlar için) “Bu Mac Hakkında” kısmına tıklıyoruz.

Mac,Macbook,Macbook pro,Macbook Air garanti sorgulama,seri numarası öğrenme

2 ) Sonrasında karşımıza çıkan ekranda cihazımıza ait diğer bilgiler ile birlikte seri numarasını öğrenmiş oluyoruz.

Mac, Macbook, Macbook pro, Macbook Air garanti sorgulama, seri numarası öğrenme

3) Evet artık sahip olduğumuz Apple ürünün seri numarısını öğrendiğimize göre garanti sorgulama işlemini yapabiliriz. Bağlantıda yer alan linke tıkladığınızda aşağıda ki servis ve destek kapsamı ekranına ulaşmış olacaksınız.

Mac garanti sorgulama, seri numarası öğrenme

 

Seri numaranızı ve güvenlik kodunu girdiğinizde “Geçerli Satın Alma Tarihi”, “Telefonla Teknik Destek” ve “Onarım Servis Kapsamı” durumlarını öğrenmiş oluyorsunuz.

Ayrıca Apple ürünlerinin garanti sürelerinin fatura satın alma tarihi ile değil, internete bağlandıkları an oluşturulan aktivasyon kodu ile başladığını söyleyelim.

Özellikle teşhir ürün alacağınız durumlarda garanti süresini bu şekilde kontrol etmeniz kötü bir sürpriz ile karşılaşmanızı engelleyecektir.

macbook seri numarası öğrenme

Okuduğunuz için teşekkür ederiz! Yazı ile ilgili eleştirilerinizi ve düşüncelerinizi bizimle paylaşmanızı rica ederiz.

Bu makale işinize yaradıysa ve faydalı olduğunu düşünüyorsanız, arkadaşlarınızla da paylaşabilirsiniz…

Cep Telefonu Garanti Şartları Nelerdir ?

Cep Telefonlarında Garanti Dışı Sayılan Durumlar Nelerdir?

Merhabalar,

Tamam.org
Tamam.org

Sevebilirsin...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir