iPhone 7’nin En İyi 5 Özelliği

Dün gece 20:00’da başlayan özel Apple lansmanı ile gün yüzüne çıkan iki cihaz gördük. Biri Apple Watch Series 2 iken, bir diğer ve en önemli cihaz ise iPhone 7 ile iPhone 7 Plus oldu. Birçok yeniliğin geldiği iPhone 7’nin En İyi 5 Özelliği ni sizler için derledik

iPhone 7’nin En İyi 5 Özelliği

1- IP67 Suya ve Toza Karşı Dayanıklılık Sertifikası

iphone-7nin-en-iyi-5-ozelligi1

Sonunda! Ne zamandır özellikle beklediğimiz bu dayanıklılık sertifikası sonunda resmen açıklandı. Gerçi, şimdiye kadar iPhone’larda teknik olarak suya ve toza karşı dayanıklılık varken artık resmi ve sertifikalı bir koruma sağlaması güzel. Ancak bu demek değildir ki iPhone 7 su geçirmeyecek, elbette geçirebilir ama dayalıklı diye de uyarımızı yapalım.

2- Çift Hoparlör

iphone-7nin-en-iyi-5-ozelligi2

Apple iPhone serisinin her zaman yetersiz gördüğüm detaylarından biri olan ses konusunda sonunda bir atılım geldi ve Apple beyciğimiz artık stereo, yani çift hoparlör ile çok daha iyi müzik ve video deneyimi sunacak. Oyunlarda da daha güzel bir ses deneyimi de cabası

3- Kablosuz Kulaklık (AirPods)

iphone-7nin-en-iyi-5-ozelligi3

Ses demişken Apple’ın yeniliğinden de bahsetmemek olmaz. Bildiğiniz gibi iPhone 7’de 3.5mm jack girişinin olmayacağını ve bunun yerine ya lightning portundan ses deneyimi sunan bir kulaklık ya da kablosuz kulaklık gelecek derken ikisi de geldi. iPhone 7 kutusundan her ne kadar lightning versiyonu çıksa da dilerseniz AirPods da satın alabiliyorsunuz. 4 saate kadar ses desteği ve aynı zamanda dahili bataryası olan taşıma kutusu sayesinde de 20 saate varan ses desteği mevcut.

4- Çift Kamera

iphone-7nin-en-iyi-5-ozelligi4

iPhone 7 Plus’ta gördüğümüz çift kamere detayı ise gerçekten hoş görünüyor 2x 12MP çözünürlüğündeki ve f/1.8 diyafram açıklığı sunan bu kameralardan  biri, diğerine göre daha geniş açılı ve sunduğu piksel boyutu daha büyük. 6P lens bulunan kamera optik görüntü stabilizasyonu (OIS) sunarken 5P lensli diğer kamera da ‘telefoto’ özelliği sunmakta. Bu sayede iPhone 7 Plus, DSLR fotoğrafçılığına yakın bir sistem sunacak.

5- Daha İyi Batarya

iphone-7nin-en-iyi-5-ozelligi5

iPhone 7’de karşımıza çıkan yeni bataryanın şu anda 1.960mAh büyüklüğünde olduğu söyleniyor. Aslında çok az olmasına rağmen yeni Apple A10 Fusion çipseti ve geliştirmeler sayesinde iPhone 6S’e göre 2 saat daha fazla bir batarya ömrü sunacağı söyleniyor. Ama, kime göre, neye göre? İşte bu sebeple bi deneyip görmek gerek. Ancak az da olsa bir batarya büyümesi güzel tabii.

Merhabalar,

Tamam.org
Tamam.org

Sevebilirsin...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir