IOS ve Android için Poke Radar Uygulaması

Pokemon GO‘da bildiğiniz gibi size etrafınızdaki Pokemon’ları gösteren tek şey Nearby özelliğiydi. Bu kullanılarak en fazla birkaç yüz metre çevredeki tüm Pokemon’lar ve bunların kabaca uzaklıkları görülebiliyor. Ancak Pokemon’larını tam yerini saptamak normalde mümkün olmuyor. Onun yerine IOS ve Android için Poke Radar Uygulaması var.

IOS ve Android için Poke Radar Uygulaması

Poke Radar hem iOS hem de Android‘de bulunan ücretsiz bir uygulama ve adından anlaşılacağı gibi Pokemon’ların yerlerini sizlere nokta nokta gösteriyor. Uygulama kullanıcılar tarafından gelen geri bildirimler ile çalışıyor. Yani bir kişi bulduğu Pokemon’u haritada işaretlerse diğerleri bu noktayı görebiliyor ve oraya giderek o Pokemon’u yakalayabiliyor. Pokemon’un günün hangi saatinde bulunduğu da belirtiliyor. Böylece konumun güncel olup olmadığı anlaşılabiliyor.

Uygulamanın filtre özelliği de mevcut. Örneğin, Pikachu gibi belirli bir Pokemon’u arıyorsanız, bunun ismini Filter kısmına yazarak çevrenizde bulunup bulunmadığını anlayabiliyorsunuz. Ancak uygulamanın her zaman mükemmel çalıştığını söylemek güç. Çünkü belirttiğimiz gibi konumlar sizin gibi oyunu oynayan diğer kullanıcılar tarafından işaretlendiği için bazı yanlışlıkların yaşanması mümkün. Ancak bunun için geliştiricinin aldığı ufak önemlemler mevcut.

IOS ve Android için Poke Radar Uygulaması1

Uygulamada doğal bir repütasyon sistemi var. Şöyle ki bir kişi bir noktayı işaretlediğinde oyundaki ismi de üstünde görünüyor. Ancak hepsi bu değil. İşaretlenen noktalar diğerleri tarafından oylanabiliyor. Yani işaretlenen noktada gerçekten Pokemon varsa o noktaya artı oy veriliyor. Tam tersi içinse yani eksi oyun fazla olduğu durumlarda o nokta haritadan siliniyor ve artı oyun çok olduğu yerler öne çıkarılıyor.

Poke Radar uygulaması hakkında bilmeniz gereken tüm her şey bunlardı. Uygulamanın aksak çalıştığı durumlar olabilir ancak bunun önüne geçmek için yalnızca olumlu oya sahip noktalara gidin. Böylece her seferinde bir Pokemon yakalama şansınızı garantilemiş olursunuz.

IOS için Poke Radar indir

Android için PokeRadar indir

www.Tamam.org

www.Tamam.org sitesinde yeralmaktadır.

Sevebilirsin...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.