iOS 9 Wi-Fi Bağlanma Problemi Çözümü

iOS 9 Wi-Fi Bağlanma Problemi Çözümü başlıklı bu yazı Tamam.org içerik Tamam.org sitesinde yeralmaktadır.

Wi-Fi neden bağlanmaz? Cihazınızda (iPhone, iPad ve iPod Touch) internet bağlantı problemleri, wi-fi bağlanma sorunu yaşıyorsanız, öncelikle telefonunuzu yeniden başlatın. Olmazsa, Ayarlar– Wifi kısmından ağınızı seçerek, bu ağı unut !a basıp, yeniden ağınızı tanımlatmaya çalışın.  Wi-Fi bağlanma da bu da işe yaramadıysa,  sorun Wİfi yardımında olabilir. Ayarlar-Hücresel veri kısmından en altta Wifi yardımını kapatıp bir daha deneyin. Bu çözümler olmazsa iOS 9 Wi-Fi Bağlanma Problemi Çözümü için  aşağıdaki diğer çözümleri deneyin.

iOS 9 Wi-Fi Bağlanma Problemi Çözümü

Çözüm 1: Ağ ayarlarını sıfırlama:

“Ayarlar – Genel – Sıfırla – Ağ Ayarlarını Sıfırla” yolunu izleyin.  iOS cihazınızın ağ ayarlarını sıfırlamayı deneyin. Sonuçta WiFi ağ ve şifrelerinizle beraber cihazınızın hücresel ayarları, kullanıyorsanız VPN ve APN ayarları da sıfırlanır. Sıfırlama işleminden sonra Home ve Uyku butonlarına 10 saniye süre boyunca basılı tutarak cihazı yeniden başlatmaya zorlamalısınız.

iOS 9 Wi-Fi Bağlanma Problemi Çözümü-12-Tamam

 

Çözüm 2: Kablosuz Ağ Adını ve Şifresini Değiştirin:

Yukarıdaki yöntem işe yaramadıysa yönlendiricinize/modeminize giriş yapın ve kablosuz ağ ayarları bölümünden kablosuz ağ adını ve şifresini değiştirin. Modem yazılımı güncel değilse, güncelleyin.

Çözüm 3: Kablosuz Ağınızın Görünür Olduğundan Emin Olun:

Kablosuz ağınız görünüyor mu? Kablosuz ağ adı eğer görülmüyorsa belki de görünürlük kapalıdır. Modem ayarlarınızı kontrol etmelisiniz. MAC tabanlı filtreleme varsa, cihazının MAC adresini modeme girmeniz gerekir. Başka bir cihazla bağlanmayı deneyerek bunu rahatça anlayabilirsiniz.

Çözüm 4: VPN Yapılandırmasını Silin:

Maalesef her gün yasaklar artıyor. Siz de bu yasaklardan kurtulmak için VPN kullanıyorsanız, problem bu olabilir. Ayarlar – Genel yolundanve VPN ismine dokunun ve aşağıda “VPN Sil”e basın. Eğer bu seçenek yoksa VPN uygulamasını cihazınızdan kaldırın.

Yukarıdakilerden hiçbirisi işe yaramadıysa, yani halen iOS 9 internete bağlanma – bağlanamama veya yavaş internet sorunu yaşıyorsanız, eski iOS sürümüne geri dönme seçeneğini düşünebilirsiniz.

iOS 9 Wi-Fi Bağlanma Problemi Çözümü başlıklı bu yazı Tamam.org içerik Tamam.org sitesinde yeralmaktadır.

Sevebilirsin...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.