İnternet Üzerinden Hastane Randevusu Nasıl Alınır ?

Bu makalemizde sizlereİnternet Üzerinden Hastane Randevusu Nasıl Alınır ?   anlatımını yapacağız. Anlatılan bu yöntemi uygulayarak devlet hastanelerine randevu alabilir, hiç bir ön işlem yapmadan muayene olabilirsiniz.

İnternet Üzerinden Hastane Randevusu Nasıl Alınır ?

İlk olarak Buraya tıklayarak T.C.Sağlık Bakanlığı – Merkezi Hekim Randevu Sistemi paneline giriş yapıyoruz.

Karşımıza çıkacak olan harita üzerinden veya mobilden giriş yapıyorsanız listeden hangi ildeki hastaneden randevu almak istediğinize tıklıyorsunuz.

İnternet Üzerinden Hastane Randevusu Nasıl Alınır ?

 

Daha sonra karşımıza çıkan listede yer alan, seçtiğiniz ilin hastaneleri arasında hangi hastaneye gitmek istediğinizi seçiyorsunuz. Ve ardından sağ tarafta bulunan Randevu Al butonuna basıyorsunuz.

Ardından karşımıza gelen ekrandan, eğer üyeliğimiz var ise üyelik bilgilerimizi doldurarak giriş yapıyoruz. Eğer üyeliğimiz yok ise Yeni Üye butonuna basarak, yeni üyelik alıyoruz. Yeni üyelik ekranındaki bilgileri eksiksiz ve doğru şekilde doldurmaya özen gösteriniz.

İnternet Üzerinden Hastane Randevusu Nasıl Alınır ?

 

Dilerseniz hiç üye olmadan alt tarafta bulunan e-Devlet İle Giriş butonuna basarak e devlet şifreniz ile de giriş yapabilirsiniz. Bu alternatif bir yoldur.

Üye olduktan sonra Tc kimlik no ve parolamız ile sisteme giriş yapıyoruz.

 

İnternet Üzerinden Hastane Randevusu Nasıl Alınır ?

Giriş yaptıktan sonra karşımıza gelecek olan ekrandan;

 

İl
İlçe
Klinik
Hastane
Semt
Polikliniği
Klinik Yeri
Hekim
 Bölümlerini eksiksiz olarak listeden seçerek dolduruyoruz,
Alt tarafta bulunan tarih bölümünden, hangi tarihte muayene olmak istiyorsanız o tarihi seçip, “Randevu Ara” butonuna basıyoruz,
ve sağ tarafta yer alan randevu bölümünde yer alan boş saatlerden uygun olanı seçip ilerliyoruz. Boş saatler Yeşil renkte olup, daha önceden muayene kayıt edilmemiş olan saatlerdir. Uygun saat dilimini seçip, karşımıza gelecek olan ufak ekrandan, mevcut bilgileri kontrol edip, Kaydet butonuna basıyoruz.
Ve randevumuz kaydedilmiş oluyor.
Her hangi bir çıktı almanıza gerek kalmadan, randevu saatinizden 10 Dakika önce muayene olacağınız bölüme gidip, sıranızın gelmesini bekleyebilirsiniz. Almış olduğunuz randevu saatinden en fazla 5 dakika sonra, sıranız gelip, içeri giriş yapabilirsiniz.
Herhangi bir sekreter, veya hasta kabul de işlem yapmanıza gerek yoktur. Randevu direk olarak doktorun hemşiresinin ekranına düşecektir.
Bu sistem üzerinden almış olduğunuz randevulara 3 defa gitmediğiniz takdirde, randevu hakkınız yanabilir. Buna dikkat etmenizde fayda olacaktır.
Geçmiş olsun..
Bu yazılarada bakabilirsiniz.

Merhabalar,

Tamam.org
Tamam.org

Sevebilirsin...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.