İnternet Tarayıcınızdaki Yüklü Eklentiler Nasıl Bulunur?

İnternet tarayıcıları için sunulan eklentiler, tarayıcılara kazandırdığı özellikler sayesinde çok faydalı olabiliyor. Birden fazla tarayıcı kullanıyorsanız ve İnternet Tarayıcınızdaki Yüklü Eklentiler Nasıl Bulunur bilmek istiyorsanız yazımızı okumaya devam edebilirsiniz.

İnternet Tarayıcınızdaki Yüklü Eklentiler Nasıl Bulunur?

BrowserAddonsView uygulaması Chrome, Firefox ve Internet Explorer tarayıcılarında yüklü olan eklentileri ve uzantıları ayrıntılarıyla birlikte görüntülemenizi sağlayan oldukça faydalı, ücretsiz bir araç. Yüklü olan eklentilerin ve uzantıların isimlerini görüntülemenin yanında; kurulu olduğu tarayıcı, aktif-pasif durumu, versiyon, açıklama, üretici, yükleme tarihi gibi merak ettiğiniz her türlü bilgiye tek bir ekran üzerinden görüntüleyebilmeniz mümkün.

BrowserAddonsView aracını indirdikten sonra .zip dosyasını ayıklayın ve BrowserAddonsView.exe adlı dosyayı çalıştırın. Uygulamayı çalıştırdığınızda, eklentiler otomatik olarak taranacak ve listelenecektir. Oluşturulan listeye göz atarak, hangi eklentileri yüklediğinizi öğrenebilirsiniz.

İnternet Tarayıcınızdaki Yüklü Eklentiler Nasıl Bulunur1

Herhangi bir eklentiye ait ek bilgileri görüntülemek için, eklentiyi seçiyoruz ve hemen üstte bulunan butonlardan 4. sırada bulunan butona tıklıyoruz.

 Tıklayın, Öğrenin : Mutlaka Kullanmanız Gereken Google Chrome Eklentileri

İnternet Tarayıcınızdaki Yüklü Eklentiler Nasıl Bulunur2

Eklentinin kurulu olduğu klasörü ve profil klasörünü görüntülemek için ise eklentiye sağ tıkladıktan sonra açılan menüden ulaşabileceğiniz gibi, F2 ve Ctrl + F2 kısayoluyla da ulaşabilirsiniz.

İnternet Tarayıcınızdaki Yüklü Eklentiler Nasıl Bulunur3

Kullandığınız eklentilerin listesini metin dosyası şeklinde yedekleyebilmeniz de elbette mümkün. Bunun için; Edit > Select All adımını ve daha sonra File > Save Selected Items adımını izleyebilirsiniz. Ctrl + A ve Ctrl + S klavye kısayoluyla daha pratik bir şekilde de bu işlemi gerçekleştirebilirsiniz.

İnternet Tarayıcınızdaki Yüklü Eklentiler Nasıl Bulunur konumuzla ilgili her türlü yorum ve önerilerinizi bekliyoruz.

İnternet Tarayıcınızdaki Yüklü Eklentiler Nasıl Bulunur? yazısı ilk önce Teknoloji Dolabı üzerinde ortaya çıktı.

Sevebilirsin...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.