En İyi Futbol Oyunu Hangisi FIFA mı PES mi?

Oyunların başlangıç tarihinden itibaren EA ve Konami’nin bu futbol serileri senelerdir birbirini alt etmeye, yeni özellikler eklemeye ve oynanış stillerini düzenlemeye çalışıyor. Elbette futbol fanatiklerini gaza getirmek amaçlı süren bir lisans kapışması da var. Bu sene de bu rekabet devam ediyor, bu sene de başta sorduğumuz soruyu yanıtlamak bir hayli güç. Peki En İyi Futbol Oyunu Hangisi FIFA mı PES mi?

Yazımızda tüm özellikleri ile 2 oyunu detaylı olarak anlatıyoruz. Takdir sizin…

En İyi Futbol Oyunu Hangisi FIFA mı PES mi?

FIFA 17’de Neler Var?

E3 2016 konferansında gördüğümüz kadarıyla FIFA 17 üç büyük yeniliğe sahip: yeni senaryo modu, güncellenmiş set parça sistemi ve DICE’ın Frostbite oyun motoruna geçiş. Battlefield için geliştirilmiş olan Frostbite artık bildiğimiz üzere Star Wars Battlefront, Mirror’s Edge Catalyst ve gelecek Mass Effect: Andromeda gibi tüm yeni EA yapımlarını destekliyor.

Yeni oyun motoruna geçiş özellikle FIFA hayranlarını bir hayli sevindirmiş görünüyor. Ancak Frostbite, tahmin ettiğinizden çok daha az farklılıklar taşıyor. Elbette grafikler -özellikle yüz ifadeleri ve animasyonlar- daha keskin gözüküyor. Buradaki sihir aslında EA’in hali hazırda tüm spor oyunlarını güçlendiren Ignite motorunda bulunan elementleri Frostbite’a aktarması. Fizik tabanlı animasyonlar, arayüz ve bunun gibi grafiksel detayların hepsi Ignite’ta olduğu gibi. Sadece ufak tefek uyarlamalar ve gelecek güncellemelerle şekillenecek değişiklikler vaat ediliyor.

En İyi Futbol Oyunu Hangisi FIFA mı PES mi? yazısı ilk önce Teknoloji Dolabı üzerinde ortaya çıktı.

Sevebilirsin...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir