iPhone’da İnternet Nasıl Paylaştırılır?

Bilindiği gibi akıllı telefonları modem gibi kullanarak internet paylaşımı yapılabiliyor. Yani akıllı telefonunuzdaki interneti başka cihazların kullanmasını sağlayabilirsiniz. Bu durum iPhone modellerde de geçerli. Yani iPhone’daki interneti paylaşıma açarak bir modem gibi çevrenizdekilere internet erişimi sağlayabilirsiniz.

iPhone’da İnternet Paylaşımını Açma

iPhone akıllı telefonunuzdaki interneti paylaşıma açmak için öncelikle “Ayarlar” bölümüne girin ve buradan “Kişisel Erişim Noktası” bölümüne giriş yapın. Buradan da göreceğiniz gibi iPhone internet paylaşımını 3 farklı yolla yapabiliyorsunuz. Bunlar;

  • Wi-Fi
  • Bluetooth
  • USB Kablo

iPhone'da İnternet Nasıl Paylaştırılır1

Bunlardan hangisi ile internet paylaşımı yapacaksanız o bölümü öncelikle açmanız gerekecek. Örneğin eğer wifi üzerinden internet paylaşımı yapacaksanız öncelikle wifi’yı açmanız gerekiyor. Daha sonra “Kişisel Erişim Noktası” bölümüne dokunun ve paylaşım yapmak istediğiniz yöntemi seçin.

iPhone'da İnternet Nasıl Paylaştırılır2

Eğer Wi-Fi ile internet paylaşımı yapacaksanız aynı ekranın altında “Wi-Fi Parolası” yazısı göreceksiniz. Buradan bir şifre belirlemeniz gerekir. Aksi taktirde istemediğiniz kişilerde sizin iPhone internetinizi kullanacaktır.

Sevebilirsin...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir