Instagram’a Bilgisayardan Fotoğraf Yükleme

Zamanımızın en popüler fotoğraf ve video paylaşma uygulamalarından birisi olan Instagram’ın yenilenen Intagram web servisi halen daha fotoğraf yükleme özelliğine sahip değil. Eğer bilgisayarınızda bulunan fotoğrafları telefonunuza aktarmadan, direkt olarak Instagram hesabınıza yüklemek istiyorsanız yani kısaca Instagram’a Bilgisayardan Fotoğraf Yüklemek istiyorsanız yazımızı okumaya devam ediniz.

Instagram’a Bilgisayardan Fotoğraf Yükleme

Eğer bilgisayarınızda bulunan fotoğrafları Instagram’a yüklemek istiyorsanız ve bu işi bilgisayardan gerçekleştirmek gibi bir amacınız varsa Gramblr uygulaması yardımınıza koşuyor. Gramblr uygulaması ile fotoğrafları telefonunuza aktarmaksızın Instagram hesabınızda paylaşabilirsiniz. İlk olarak programı hemen aşağıdan indirelim ve aşamalara geçiş yapalım.

Gramblr uygulaması

Uygulamayı bilgisayarınıza indirdikten sonra uygulamayı ilk açtığınızda yukarıdaki gibi bir ekran sizi karşılıyor olacak. Burada yazan bilgileri doğru bir şekilde doldurduktan sonra fotoğraf yükleme aşamalarına geçiş yapabiliriz.

Gramblr uygulaması

Uygulamaya giriş yaptıktan sonra yukarıdaki gibi bir ekran ile karşılaşacaksınız. Bu ekran uygulamanın ana sayfası olup tüm işlemlerinizi buradan hızlıca gerçekleştirebilirsiniz. Fotoğrafınızı veya videonuzu Instagram’a yüklemek için hemen orta kısımda yer alan “Buraya Tıklayın” kısmına tıklayıp resminizi seçmeniz gerekiyor.

Gramblr uygulaması

Uygun formatlı bir resim seçtikten sonra fotoğrafın boyutlarıyla oynayabilir ve resmin ne kadarlık bir bölümünün Instagram’da görüneceğiniz ayarlayabilirsiniz. Fotoğraf boyutunu ayarladıktan sonra “Kaydet” diyerek bu adımı da hızlıca geçebilirsiniz.

Gramblr uygulaması

Bir sonraki adımda yukarıdaki gibi bir ekran sizi karşılıyor olacak. Burada “Filtreler” ve “Hareketler” kısmından dilediğinizi seçerek fotoğraflarınızı kişiselleştirebilirsiniz. Biz filtreler kısmını seçtik.

Gramblr uygulaması

Şimdi işin en renkli kısmına geldik diyebiliriz. Bu adımda fotoğrafınıza bir sürü kişiselleştirilmiş ayar yapabilirsiniz. Efektler, çerçeveler, ışıklandırmalar ve daha pek çok fotoğraf aracını bu bölümde bulabilirsiniz. Burada çıkarttığınız işin kalitesinin beğenilerinizin de artmasına yardımcı olacağını unutmayın. Burada tamamen özgürsünüz ve dilediğiniz gibi düzenleme yapabilirsiniz. Düzenleme işlemlerini bitirdikten sonra “Kaydet” diyerek son aşamaya geçiş yapabiliriz.

Gramblr uygulaması

Son aşamada da yukarıdaki gibi bir ekran bizi bekliyor olacak. Bu ekranda fotoğrafımız hakkında açıklama yazabilir, hashtagler ekleyebilir ve emojiler dahil edebiliriz. Ayrıca yükle kısmında yer alan “Başka bir zaman” kısmını işaretleyerek fotoğrafınızın ayarladığınız bir zamanda Instagram’a yüklenmesini sağlayabilirsiniz. “Gönder” kısmına tıkladıktan sonra da artık işimiz bitti. Fotoğrafınızı Instagram’da görebilirsiniz.

Gramblr uygulaması

Gramblr uygulaması sayesinde fotoğraflarınızı bilgisayardan Instagram’a yüklerken aynı zamanda da daha kaliteli fotoğraflar elde edebilirsiniz. Her Instagrammer’ın mutlaka sahip olması gereken bu uygulamayı tamamen ücretsiz olarak kullanabilirsiniz. Ayrıca sağ üst kısımda yer alan hesabınıza tıklayarak farklı bir hesabı da uygulamaya ekleyebilirsiniz. Böylece birden fazla hesanı tek bir merkezden kontrol edebilirsiniz.

Kaynak: Tam İndir (Murat İşçi)

Instagram’a Bilgisayardan Fotoğraf Yükleme yazısı ilk önce Teknoloji Dolabı üzerinde ortaya çıktı.

Kaynak: Tam İndir (Murat İşçi)

Sevebilirsin...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir