Instagram Gönderi Kaydetme Özelliği Nasıl Kullanılır ?

Instagram Gönderi Kaydetme Özelliği Nasıl Kullanılır ? Bir Instagram paylaşımı nasıl kaydedilir ? Fotoğraf yada Video nasıl kaydedilenler listesine alınır ?

İnternet tarayıcılarımızda yıllardır kullanmakta olduğumuz yer işareti ve yer imi özelliği sayesinde internet sitelerinin bağlantılarını kaydedebiliyor ve dilediğimiz zaman bu bağlantıları kullanarak kolay ve hızlı bir şekilde internet sitelerine erişebiliyoruz.

Artık Instagram gönderi kaydetme özelliği ile kullanıcılar diledikleri paylaşımlara yer imi koyarak bu fotoğraf ve videoları arama derdinden kurtuluyorlar.Biliyorsunuz Instagramda beğendiğimiz fotoğraf ve videoları sonradan bulmak ve görüntülemek tam bir kabus oluyordu.

İşte bu yazımızda Instagram Gönderi Kaydetme Özelliği Nasıl Kullanılır anlatacağız.

Instagram Gönderi Kaydetme Özelliği Nasıl Kullanılır ?

Instagram gönderi kaydetme özelliği ilk olarak iPhone üzerinde aktif hale geldi. Bu özellik kısa bir süre içinde Android cihazlarda ve iPad’ler üzerinde de aktif olacak.

Instagram Takip Etmeyenler Nasıl Bulunur ?

Bir Instagram paylaşımını kaydedebilmek için Instagram’da gördüğümüz fotoğraf ve videoların sağ alt köşesindeki tuşu kullanacağız:

Instagram Gönderi Kaydetme Özelliği Nasıl Kullanılır ?

Yukarıdaki resimde göreceğiniz yer imi tuşuna dokunarak fotoğrafı veya videoyu kaydedilenler listenize alabilirsiniz. Kaydettiğiniz fotoğraf ve videoları sonradan görüntülemek için Intagram’daki kendi profil sayfanıza gitmeniz gerekiyor:

Instagram Gönderi Kaydetme Özelliği Nasıl Kullanılır ?

Instagram profiliniz açıkken yukarıdaki resimde işaretlediğimiz tuşa dokunarak daha önceden kaydettiğiniz Intagram paylaşımlarını görüntüleyebilirsiniz:

Instagram Gönderi Kaydetme Özelliği Nasıl Kullanılır ?

Instagram, kaydettiğiniz gönderileri listelerken herhangi bir kategorilendirme yapmıyor. Ayrıca bu sayfada arama seçeneği de yok.

Bu nedenle zamanla bu listeyi doldurduğunuzda işler karışabilir. Umarız bu özellik zamanla geliştirilir. Yine de Instagram’ın gönderileri kaydetme özelliğini geç de olsa kullanıma açması güzel bir gelişme.

Instagram’da Takipçi Arttırmak İçin 32 Tavsiye

Sevebilirsin...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.