Google’daki Gizli Oyunlar

Google’daki Gizli Oyunlar başlıklı bu yazı Tamam.org içerik Tamam.org sitesinde yeralmaktadır.

Google’da Easter Egg tadında birçok gizli oyun yer alıyor. Google’ın web sayfası ve Android işletim sisteminde yer alan Google’daki Gizli Oyunlar ı sizler için bir araya getirdik.

Son dönemde çıkan oyunlarda, Easter Egg olarak isimlendirilen gizli göndermeler ve mini oyunlara çok kez şahitlik ettik. Bu akıma Google da kapılmış ve hem web sürümüne hem de Android işletim sistemine Easter Egg tadında gizli oyunlar eklemişti. Biz de bu haberimizde Google’ın hizmetlerine gizlemiş olduğu oyunları bir araya getiriyoruz.

Google’daki Gizli Oyunlar

T-Rex Mini Game

İnternet bağlantınız olmadığı zaman Google Chrome’da bir uyarı çıkıyor. Bu uyarıda haliyle internet bağlantınız yok yazıyor. Bir T-Rex ve kaktüslerin yer aldığı bu uyarı ekranında aslında gizli bir oyun bulunuyor. Eğer halk dili ile uzun tuş olarak isimlendirilen Space bar‘a bastığınızda T-Rex harekete geçiyor. Kaktüslerin üstünden yine space bar ile zıplayarak en yüksek skoru yapmaya çalışıyorsunuz.

T-Rex oyununu oynamak için internet bağlantınızı kesip Google Chrome’u açın.

Google'daki Gizli Oyunlar

Atari Breakout

Eski nesil Atari Breakout oyununu çok iyi bilir. Atari’nin geliştirmiş olduğu arcade türündeki Atari Breakout’ta; kutucukları top ile vurmaya çalışıyoruz. Tabii bu süreçte topu düşürmemeye çalışıyoruz.

Google’a “Atari Breakout” yazıp görsellerde aratırsanız; görseller oyuna dönüşüyor ve mouse yardımı ile oyunu oynamaya başlıyorsunuz.

Google'daki Gizli Oyunlar

Google Logo Pac-Man

Google, Pac-Man’in 25. yılına özel bir doodle hazırlamıştı. Bu doodle ile Pac-Man oyununu oynayabiliyordunuz. Google daha sonra bunu sitesine ekledi.

İnternet tarayıcınız üzerinden Pac-Man oynamak için Google’a “google pacman” yazabilir ve eski günleri yad edebilirsiniz.

Google'daki Gizli Oyunlar

Gizli Android Oyunu

Android Lollipop sürümü ile Flappy Bird yeniden canlanmıştı. Ayarlar>Telefon Hakkında>Android Sürümü bölümüne üst üste bastığınızda önce bir Lollipop logosu beliriyor daha sonra da Flappy Bird klonu bir oyun açılıyordu.

Oynaması oldukça zor olan bu oyun daha sonraki Android sürümlerinde kaldırıldı.

Google'daki Gizli Oyunlar

Bonus: Google Basketbol

Google Chrome‘da basketbol oynamak ister miydiniz? Basketbol 2012 için hazırlanan Doodle‘da basketbol oyunu yer alıyor. Gelen topları bekletmeden doğru anda Space Bar‘a basarak potaya atmaya çalışıyorsunuz. Oldukça keyif veren oyun ile eğlenceli dakikalar geçirebilirsiniz.

Google'daki Gizli Oyunlar

Basketbol 2012 oyunu için tıklayın

Google ve hizmetlerinde gizli olan oyunlar şimdilik bu kadar. Bir sonraki içeriğimizde Google’da yer alan ilginç özelliklere yer vereceğiz.

Google’daki Gizli Oyunlar başlıklı bu yazı Tamam.org içerik Tamam.org sitesinde yeralmaktadır.

Mehmet Kalaycı

22 yaşındayım. Selçuk Üniversitesi'nde Halkla İlişkiler ve Reklamcılık okuyorum. 2006 yılından bugüne internet reklamcılığı içindeyim. Güncel konuları kendi yorumum ile sizlere aktararak bilgilenmenizi amaçlayan biriyim.

Sevebilirsin...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.