Benchmark Testi Nedir?

Benchmark Testi Nedir? başlıklı bu yazı Tamam.org içerik Tamam.org sitesinde yeralmaktadır.

Üreticilerin rekabeti sonucu ortaya çıkan ürünler de çıktığı anın şartlarına oranla mükemmele oldukça yakın oluyor. Bu sebeple de kullanıcılar hangi cihazı alacaklarını seçmekten oldukça zorlanıyor. Bir çok kullanıcı telefonu almadan önce internetten inceleme videolarını izliyor ya da teknoloji marketlerde telefonu deniyor. Ancak cihazın tam bir performans ölçümü için etkili bir yol daha mevcut o da benchmark testleri. Peki benchmark testi nedir ya da benchmark testi nasıl yapılır?

Benchmark Testi Nedir?

Benchmark kelime anlamı olarak “kıyaslama” demektir. v uygulamaları telefonunuzun tüm bileşenlerini  ya da belli bir donanım parçasını bazı testlere tabi tutar ve ona bazı puanlar verir. Ardından cihazınızın aldığı puanı diğer modellerin puanlarıyla birlikte yer aldıkları bir listeye koyar. Siz de bu sayede telefonunuzu rahatlıkla diğer telefonlarla kıyaslama olanağına kavuşursunuz.

Benchmark Uygulamaları Nelerdir?

Günümüzde en çok kullanılan benchmark uygulaması Japon bir geliştirici tarafından sunulan AnTuTu Benchmark‘tır. Bunun dışında yalnızca işlemciyi baz alan ve test eden GFX Benchmark ile Quadrant isimli benchmark uygulaması da benchmark uygulamaları arasında oldukça popüler.

Benchmark Testi Nedir? başlıklı bu yazı Tamam.org içerik Tamam.org sitesinde yeralmaktadır.

Mehmet Kalaycı

22 yaşındayım. Selçuk Üniversitesi'nde Halkla İlişkiler ve Reklamcılık okuyorum. 2006 yılından bugüne internet reklamcılığı içindeyim. Güncel konuları kendi yorumum ile sizlere aktararak bilgilenmenizi amaçlayan biriyim.

Sevebilirsin...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.