Google Pixel ve Pixel XL’in 7 Muhteşem Özelliği

Google’un akıllı telefonları Pixel ve Pixel XL bir çok güçlü özelliğe sahip. Google Pixel ve Pixel XL’in 7 Muhteşem Özelliği yazımızda Google Pixel ve Pixel XL’in bilinmeyen muhteşem özelliklerini derledik.

Google Pixel ve Pixel XL’in 7 Muhteşem Özelliği

1 . 3D Dokunmatik 

Google Pixel ve Pixel XL’de iPhone’da bulunan 3D dokunmatik özelliğine benzer bir özellik bulunuyor.

Parmağımızla ekrana dokunmaya ek olarak, ekrana ne kadar bastırdığımızı da anlayabiliyor. Bunun için ekranın altında özel olarak yerleştirilmiş basınca duyarlı sensörler mevcut.Telefon ekranında bulunan bir uygulamanın simgesi üzerine uzun bastığınız zaman hızlı erişim menüsü açılıyor.

google-pixel-3d-dokunmatik

Bu menüden seçim yapabileceğiniz gibi hızlı menüde bulunan bir seçeneği kısayol olarak da ekleyebilirsiniz.

2. Parmak İzi Sensörü ile Bildirimleri Görme

Telefonun ayarlar menüsünde bulunan Moves (hareketler) menüsünde yer alan Swipe for Notifications (Bildirimler için kaydır) seçeneğini aktif ederseniz telefon ekranı kapalı olduğu zaman parmak izi sensöründen parmağınızı kaydırdığınızda bildirimlerinizi görebilirsiniz.

google-pixels-bildirim

Ayrıca yine aynı şekilde telefonun hızlı ayarlar menüsüne erişebilirsiniz. Parmağınızı aşağıdan yukarı doğru sensörden kaydırdığınızda ise bildirimleri kapatabilirsiniz.

3. Ekranı çevirerek Selfie kamerasına Geçiş Yapma

Ayarlar menüsünde yer alan Moves (Hareketler) mensünde yer alan Flip Kamera (Kamera Çevir) seçeneğini aktif ederseniz Kamera açık olduğunda telefonu 2 kez hızlıca ters düz yaptığınız zaman selfie kamerası açılacaktır.

google-pixel-kamera-cevirme

4. Kamera Hızlı Açma Tuşu

Ayarlar > Hareketler > Kameraya Atlama seçeneği aktif ettiğiniz zaman telefonun Power (Güç) düğmesine 2 kez art arda bastığınızda Kamera uygulaması açılacaktır.

google-pixel-hizli-kamera-acma

5. Fotoğrafa Bulanıklık Efekti Verme

Kamera uygulaması açıkken ekranın sol üst köşesindeki menü simgesine dokunup açılan menüden Lens Blur seçeneği seçtiğinizde çektiğiniz fotoğrafların arka planını bulanıklaştırabilirsiniz.

google-pixel-blur-fotograf

6. Gece Lambası

Ayarlar > Ekran > Gece Işığı (Night Light) yolunu izleyip aktif ederseniz belirlediğiniz saatlerde telefonun ışığı kararacak böylece gece gözleriniz yorulmayacak.

google-pixel-gece-modu

7. Multi windows (Çoklu Pencere)

Samsung Galaxy telefonlardan alışık olduğumuz çoklu pencere olayı Google Pixel ve Pixel XL’da da bulunuyor. Bu özellik sayesinde ekranda iki farklı uygulamayı görüntüleyip kontrol edebilirsiniz.

google-pixel-multiwindows

Google Pixel Detaylı İnceleme

Sevebilirsin...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.