Google Pixel 2XL Modelleri İşletim Sistemsiz Kullanıcılara Gönderildi!

Google Pixel serisinde, yeni sıkıntılar çıkmaya devam ediyor. Özellikle son cihaz olan Pixel 2XL cihazında kullanıcılar çok farklı bir problemle karşı karşıya geldi. Cihazı satın alan ve kutudan çıkaran kullanıcılar, güç düğmesine basılı tutup cihazı açmak istediler fakat gerçekten problemin boyutu şaşırtıcıydı.

Cihazı yeni satın alan kullanıcılar, cihazı açmak için güç tuşuna bastılar ve cihazlarında bir uyarı ile karşılaştılar. Uyarıda yazan bilgiye göre, cihazın herhangi bir işletim sistemi yok. Yani Google Pixel 2XL modelleri, kullanıcılara işletim sistemi olmadan gönderildi. Bu sıkıntı binlerce kullanıcıda ortaya çıkmaya başladıktan sonra Twitter gündemine oturdu. Kullanıcıların Twitter üzerinden Tweet atmalarıyla, firma bir açıklama yapmadan araştırmalara başladı.

Araştırmaların sonucunda gerçekten tüm cihazlarda işletim sistemi problemi olduğu anlaşıldı. Şuan şirket, olayın akıbetiyle alakalı bir açıklama yapmadı fakat cihazlar büyük ihtimalle geri çağrılacak. Çağrılan cihazlara işletim sistemi yüklenerek kullanıcılara geri gönderilebilir veya kullanıcılara yeni cihazlar yollanabilir. Bu konu hakkında bir fikrimiz bulunmasa da, Google’ın sorumsuz bir prensibe sahip olduğunu anlayabiliyoruz.

İlerleyen günlerde bu konu hakkındaki açıklamaları inceleyerek durumun akıbeti hakkında bilgiler edinebileceğiz. Umarız, kullanıcıların problemi giderilir ve bir daha böyle sıkıntılar yaşanmaz.

Ayrıca Google Pixel modellerinin geneline baktığımızda, her seride mutlaka bir problemin açığa çıktığını rahatlıkla gözlemleyebiliriz. Bu da demek oluyor ki, Google firmasında büyük bir çalışma problemi yaşanıyor.

Sevebilirsin...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir