Google Özel Arama Nasıl Kullanılır?

Hizmet vermeye başladığı ilk günden bu zamana kadar oldukça gelişen bir google var karşımızda. Durum öyle bir hal almışki internet = Google olmuş durumda. İhtiyaçlarımız veya öğrenmek, ulaşmak istediklerimiz için bir numaralı uğrak yerimiz; Google. Bizde hayatımızda bu kadar önem teşkil eden bir web sitesinde daha spesific aramaları nasıl yapabileceğimizi resimli olarak anlatacağız.

Google Özel Arama nasıl kullanılır?

Google özel arama iki farklı şekilde kullanılabiliyor. Dilerseniz belirleyeceğiniz web sitesi üzerinde kriterlerde bağlı olarak arama yapabildiğiniz gibi dilerseniz de birden fazla site üzerinde öncelik veya kriterler belirleyip aramalarınızı gerçekleştirebilirsiniz.

Oluşturulan Google özel arama motoru paylaşılabilir halde oluşturuluyor. Kurulum yapıldıktan sonra arama motoru için anahtar kelimeler, ayrıntılar, dil, filtre gibi birçok detay kullanıcı tarafından giriliyor.

Google Özel Arama Nasıl Kullanılır rehber

Görünüm ve Tarz bölümünden arama motorunuzun biçimini değiştirebilir, İstatistikler bölümünden ise Google Analytics kullanılarak detaylı raporları görüntüleyebilirsiniz.

Tüm kurulum işlemleri bittikten sonra Herkese Açık URL adresinden oluşturduğunuz arama motoruna ulaşabilir ve belirlediğiniz kriterler dahilinde arama yapabilirsiniz.

Sevebilirsin...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.