Google Link Kısaltma Servisi Nedir? “Goo.gl” Nasıl Kullanılır?

ucretsiz-ve-en-iyi-url-kisaltma-servisleri-1

Link kısaltma nedir? Neden linkler kısaltılır, ne gerek vardır? Link nasıl kısaltılır, link neden kısaltılır? Link kısaltma servisleri hangileri, en iyi link kısaltma servisi hangisi. Link kısalatmadan para kazanılır mı? Link kısaltma ile ilgili aklınıza tüm takılanlar.

Link kısaltma çok uzun olan linklerin yapısını, daha kısa bir hale getirmeye yarayan araçlardır. Linke tıkladığında, aynı şekilde url adresine yönlendirilir, yani url değişmez, sadece link daha az karakterli bir şekilde kısalmış olur. İnternette bir çok link kısaltma servisi bulunur, bu servislerden biri de Google Link kısaltma servisidir.

https://goo.gl/

google-link-kısaltma

Google Link kısaltma ücretsiz ve sadece Google hesabınızı kullanarak kullanabileceğiniz bir hizmettir. Adrese girdiğinizde, kısaltmak istediğiniz linki gireceğiniz bir alan bulunur, buraya linki yazdıktan sonra “Shorten Url” butonuna bastığınızda, link kısalacak ve hemen alt kısma kısaltılmış bir link tanımlanacaktır, yanında orjinal linki ve tıklanma sayısı gibi istatistikler de görüntülenecektir.

Kısalttığınız linkleri buradan takip edebilir ve kaç kere tıklanmış, nereden tıklanmış, hangi tarayıcılar kullanılmış, hem grafik olarak hemde bir harita üzerinde görebilirsiniz.

link-kısaltma-google

Google link kısaltma oldukça kolay, basit ve kullanışlı olması yanında, ücretsiz ve etkili olması da tercih sebebidir. Kısalttığınız linkleri, karakter kısıtlaması olan Twitter vb. sosyal medya sitelerinde kullanabilirsiniz, daha sonra bu link ne kadar ziyaret edilmiş ve nerelerden daha çok ziyaretçi almış gibi bilgileri de detaylı olarak görebilirsiniz.

https://goo.gl/

Kaynak: Teknikpost

Mehmet Kalaycı

22 yaşındayım. Selçuk Üniversitesi'nde Halkla İlişkiler ve Reklamcılık okuyorum. 2006 yılından bugüne internet reklamcılığı içindeyim. Güncel konuları kendi yorumum ile sizlere aktararak bilgilenmenizi amaçlayan biriyim.

Sevebilirsin...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.