Google Allo Ön Kayıt Nasıl Yapılır?

Google’ın uzun süredir üzerinde çalıştığı Allo uygulaması yayımlandı. (Bknz: Google Allo Nedir, Nasıl İndirilir, Nasıl Kullanılır?) Bu yazımızda Google Allo Ön Kayıt Nasıl Yapılır? anlatacağız.

Google Allo Nedir?

Google Allo hızlı ve akıllı mesajlaşma uygulaması olarak tanımlanabilir. Google Allo daha önce farklı uygulamalarda kullandığımız birçok özelliği bir araya getiriyor. Google Allo hızlı mesaj uygulaması; akıllı cevaplama, karalamalar yapabilme, çıkartmalar (sticker) kullanma, özel metin boyutları gibi pek çok özelliği bir arada sunuyor. Bu yüzden de WhatsApp ve Facebook Messenger gibi uygulamaların kulvarlarında, bu rakiplerle yarışıyor.

Google’ın ilk mesajlaşma uygulaması Hangouts’tan istenen sonucun alınamaması Google Allo’yu yarattı. 21 Eylül 2016 itibariyle Google Play’deki yerini alan en iyi ve en yeni chatleşme uygulaması olmaya aday Allo kademeli şekilde indirilmeye sunuldu. Bazı ülkelerde aktif olarak indirme yapılan Allo’yu şuan için Türkiye’de yüklemek pek mümkün görünmüyor.

Çeşitli güncelleme ve Türkçe’ye çevirme çalışmalarından dolayı ülkemize direkt olarak sunulmayan Allo’yu indirmek isteyen kullanıcılar Ön kayıt işlemi gerçekleştirebilir.

Google Allo ön kayıt nedir, ücretli mi?

Bu uygulamayı henüz kullanamayacağınız, ancak Allo Türkçe apk versiyonu geliştirildiğinde telefonunuza otomatik olarak yükleneceği anlamına geliyor. Ayrıca kaydolma ve uygulama kullanımı tamamen ücretsizdir.

Google Allo Ön Kayıt Nasıl Yapılır?

  • Cihazınızda Google Play uygulaması içerisinde “Google Allo” araması yapın.
  • Google Allo simgesine dokunun ve “Ön Kayıt”a basın.

Google Allo apk nasıl indirilir? 

Google Allo’yu hemen yüklemek isteyen, ön kaydı beklememeyi tercih eden kullanıcılar aşağıdaki bağlantı adresini kullanarak Allo apk indirme yapabilir.

Cihazınıza uygun olan Mirror bağlantı adresini kullanın. Açılan pencerede telefonunuza uygun olan DPI (Çözünürlük) ve Android işletim sistemi seçerek indirin.

Google Allo uygulaması Samsung Galaxy, LG, General Mobile Discovery, Sony Xperia, Casper Via, Lenovo, Asus Zenfone ve diğer Android telefon veya tablet için indirilebilir.

Google Allo APK indir

Google Allo ile Neler Yapabilirsiniz?

Google Allo aslında Facebook Messenger ile WhatsApp’ın bir potada eritilmiş ve yeniden geliştirilmiş bir sürümü gibi. Bu iki uygulamanın eksiklerini tamamlıyor ve üzerine biraz da Google Asistan desteği katarak oldukça işlevsel bir hızlı mesajlaşma uygulaması altyapısı sunuyor.

Google Asistan ile sohbetten ayrılmadan arkadaşlarınıza etraftaki sinemalarda neler oynuyor anında gösterebiliyorsunuz. Çeviri hizmetlerine bağlanabiliyor ve Google Allo’nun kendisi hakkında bile yardım alabiliyorsunuz.

Google Allo Nedir, Nasıl İndirilir, Nasıl Kullanılır?

Gizli seklemeler açabilme ve bu modda sohbet edebilmenin yanı sıra renkli çıkartmalar (sticker) ve resimleri CAPS haline getirip paylaşmak Google Allo’nun eğlenceli ve kullanışlı  özelliklerinden biri.

Google Allo Nedir, Nasıl İndirilir, Nasıl Kullanılır?

Google Duo Nedir, Nasıl Kullanılır?

Merhabalar,

Tamam.org
Tamam.org

Sevebilirsin...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.