Galaxy S7 Hataları ve Çözümleri

Galaxy S7 Hatası ve Çözümleri

Samsung’un son amiral gemisi Galaxy S7, bir önceki model olan S6’ya göre birçok yönde daha gelişmiş, hızlı, güçlü ve su geçirmez fakat yine de sorunlar barındırıyor. Galaxy S7’de tipik olarak beş büyük problem yaşanıyor ve biz de onları nasıl çözeceğinizi araştırdık.

Sorun 1: Wi-Fi bağlanmıyor veya devamlı kopuyor

Yeni telefonlarda sık sık Wi-Fi problemleri yaşanıyor. S7’nin de internete bağlanmamasında çeşitli sebepler var.

İlk olarak Bluetooth uyarısını kaldırın ve Bluetooth’u kapamayı deneyin. Çözüldü mü? Problem devam ediyorsa, eğer varsa 5GHz Wi-Fi bağlantısını değiştirmeyi deneyin. Aynı zamanda telefonu kapatıp açmak da gerekiyor. Eğer olmuyorsa, ayarlarda Wi-Fi kısmına girerek, Wi-Fi’nin uyku modunda da daima açık kalmasını seçin. Bunlardan hiçbirisi işe yaramıyorsa, son çare fabrika ayarlarına geri dönüş.

Sorun 2: Kameranın açılmaması

S7 kamerasıyla sorun yaşayan insanlar var. Kamera açınca ekran siyah oluyor ve ardından da bir hata mesajı vererek kamera kapanıyor. Neyse ki çözüm basit. Yapılması gereken basit bir yeniden başlatma. Güç tuşuna basıp telefonunuzu yeniden başlatırsanız sorun çözülecek. Eğer bu işe yaramazsa, Cache Partition’ı silmeyi deneyebilirsiniz.

galaxy-s7-wifi-sorunu-cozumu-1

Sorun 3: Yavaş açılması

Galaxy S7 kullanıcılarının bir kısmı telefon ekranının bazen yavaş açıldığını ve gecikme olduğunu bildiriyor. Böyle güçlü bir cihaz için bu mantıksız bir durum. İlk denenmesi gereken telefonu yeniden başlatmak. Eğer olmazsa, microSD kartınızı çıkarın ve hızda değişim olup olmadığına bakın. Yavaşlık sd karta bağlı olabilir. Kartınızın orijinal olup olmadığını, SD Insight adlı uygulama ile kontrol edebilirsiniz.

Sorun 4: Güç ve ses kısma tuşlarının çalışmaması

S7 model telefonlarda bazen güç ve ses kısma tuşu işlevini kaybedebiliyor. Tuşlara basınca telefon hiçbir tepki vermiyor. Her ne kadar çalışmıyor gibi gözükseler de, bu durumla karşılaştığınızda güç ve ses kısma tuşlarına birkaç saniye beraber basın. S7’niz kendini yeniden başlatacak ve problem çözülecek fakat yine de, bir süre sonra tekrar başlayabilir. Şu an kesin bir çözüm yok ama gelecek olan güncellemeyle muhtemelen bu düzelecek.

Sorun 5: Şarjın çok çabuk bitmesi

S7 bataryası, S6’ya göre çok daha iyi ama bazı kullanıcılar memnun kalmadı. Akılda tutmakta fayda var, ilk birkaç gün yeni telefonun şarjı indirmelere ve uygulama yüklemelere bağlı olarak hızla bitecektir. Eğer birkaç gün sonra da problem devam ediyorsa, o zaman endişelenebilirsiniz. Öncelikle, kullanmadığınız her programı kapatın. Ekran parlaklığınızı düşürün ve güç tasarrufu modlarını kullanın. Ayrıca arkaplan veri kullanımını da kısın. Eğer hiçbir şey çözüm olmadıysa, microSD kartınızı çıkarın ve fabrika ayarlarına geri dönün.

Kaynak: CepKolik (Anıl Kalkan)

Sevebilirsin...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir