Fotoğraf Makinesindeki Fotoğrafları Otomatik Olarak Dropbox’a Aktarma

Fotoğraf Makinesindeki Fotoğrafları Otomatik Olarak Dropbox’a Aktarma

Fotoğraf makinenizdeki fotoğrafları anında Dropbox bulut sunucunuza aktarabilirsiniz. Bulut depolama servisleri her geçen gün daha çok kullanıcıya ulaşmaya devam ediyor. Hayatımızda önemli bir yer edinen ve artık cepte USB bellek taşımayı gereksiz kılan servisler depolama kapasitesi anlamında da tatmin edici seviyedeler.

Dropbox Windows, Linux ve Mac yazılımlarının yanı sıra mobil tarafta Android ve İOS için de oldukça kullanışlı uygulamalara sahip. Dropbox’ın Android sürümüne bir süre önce eklenen bir özellik ile akıllı telefonun kamerasıyla çekilen her fotoğraf uygulama tarafından otomatik olarak Dropbox hesabına yükleniyor.

Bu özellik Dropbox’ın Windows eklentisinin son sürümünü de eklenmiş durumda, https://www.dropbox.com/install adresinden yükleyebileceğiniz eklenti ile fotoğraf makinenizi bilgisayarınıza bağladığınızda cihazdaki fotoğraflarınızın Dropbox hesabınıza aktarılmasını sağlayabilirsiniz.

Bunun için eklentiyi sisteminize yükleyip çalıştırdıktan sonra sistem tepsisindeki simgesine sağ tıklayın ve Preferences seçeneğini kullanın. General sekmesini görüntüleyin, Camera Upload bölümündeki Change AutoPlay Settings ile devam edin.

Açılan pencerede hangi cihazlarınızdaki fotoğrafların Dropbox hesabınıza otomatik olarak yüklenmesini istiyorsanız ilgili seçimlerinizi belirleyin ve Kaydet butonuna tıklayın. Fotoğraf makinenizi bilgisayarınıza bağladığınızda Dropbox Camera Upload başlıklı bir pencere karşınıza gelecek, Start import butonuna tıklayarak işlemi başlatabilirsiniz.

Fotoğraflarınız orjinal boyutları ve kaliteleriyle Camera Uploads klasörüne yüklenecektir.

Mehmet Kalaycı

22 yaşındayım. Selçuk Üniversitesi'nde Halkla İlişkiler ve Reklamcılık okuyorum. 2006 yılından bugüne internet reklamcılığı içindeyim. Güncel konuları kendi yorumum ile sizlere aktararak bilgilenmenizi amaçlayan biriyim.

Sevebilirsin...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.