Facebook’a HD Video Nasıl Yüklenir ?

Android telefonlarda Facebook’a HD video yüklemek artık mümkün oluyor ! Peki Facebook’a HD Video Nasıl Yüklenir ?

En popüler sosyal ağ uygulaması Facebook gerek canlı yayın, gerek önceden yüklenmiş videolar olsun  kullanıcılarının daha yaratıcı ve aynı zaman da çok sayıda video paylaşmasını istiyor.

Facebook’a HD Video Nasıl Yüklenir ?

Yakın zaman da bir internet sitesi olan Android Police ‘in editörlerinden bir tanesinin paylaştığı ekran görüntüsü dikkatle incelendiğinde Facebook’un kullanımda olan Android uygulaması ile Upload Videos in HD seçeneği içeriğe dahil edilmiş.

Bu birçok kullanıcının mustarip olduğu bu duruma sonunda Facebook kulak vererek, uygulama içeriğinde uzun süredir görmek istenilen özelliği ekleyerek, Android kullanıcılarını rahatlattı. Öncelik olarak belirtmeliyiz yeni gelen bu özellik henüz her kullanıcıda aktif değil. Anlaşılan Facebook bölgesel olarak hizmeti yavaş yavaş devreye sokuyor.

Türkiye ‘de Facebook kullanıcılarının bazıların bu seçenek aktif konumdayken bazı kullanıcılarda ise henüz yeni seçenekler görünür durumda değil. Siz de yeni özelliğin aktif olup olmadığını öğrenmek istiyorsanız Android işletim sistemi kullanan akıllı telefonunuzdan Facebook uygulamasına giriş yapın ve ardından Ayarlar sekmesine girin ve buradan özelliği kontrol edin.

Ayarlar kısmında özelliği görüyorsanız yapmanız gereken aşağıdaki görselde sizler için işaretlediğimiz alandaki kaydırma çubuklarını aktif konuma getirerek Facebook ‘un yeni özelliğini kullanmaya başlayabilirsiniz. Önceden bilmelisiniz HD yüklemeler yapmak mobil veri paketinizden ciddi kota kullanımlarına neden olacaktır.

Facebook ‘un Android uygulaması içeriğine HD video yükleme desteğinin gelmesinin yanı sıra video merkezli farklı özellikler de eklendiğini göreceksiniz ; bu yeni özelliklerin arasında picture-in-picture video, video yükleme sırasında aynı çözünürlüğün korunmasının sağlanması, videoları çevrimdışı indirme seçeneği de bulunmakta.

Bu saydıklarımız da şüphesiz göz ardı edilecek özellikler değil fakat Facebook uygulamasını kullanarak yüksek çözünürlüklü video yüklemenin bir hayli eğlenceli olacağı oldukça açık.

Facebook Fotoğraflarını Toplu Olarak İndirme

Sevebilirsin...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.