iCloud ile Cihaz Verilerini Uzaktan Silme İşlemi

iPhone yada iPad’inizde yüklü, size özel olan Apple Aygıtınızdaki iCloud ile Cihaz Verilerini Uzaktan Silme İşlemi Nasıl Yapılır ?

Iphone veya Ipad’iniz çalınırsa yada kaybolursa içindeki verilerinizin başkasını eline geçmemesi için cihaza uzaktan silme komutu gönderebilirsiniz. Uzaktan silme işlemi için iPhonumu bul servisinin açık olması gerekmektedir.

iOS aygıtınız veya Mac’iniz kayıpsa veya çalındıysa aygıtınızı silmek için iPhone’umu Bul’u aygıt kaybolmadan önce aygıtta ayarlamış olmanız gerekir. Aile Paylaşımı’nı ayarladıysanız aile üyelerinizin aygıtlarını da silebilirsiniz.

iPhonumu bul servisi nasıl açacağınızı bilmiyorsanız iPhone’u Bul Uygulaması Nasıl Kullanılır  yazımıza mutlaka bakınız.

Önemlidir: Aygıtınızı silmeden önce konumunu belirlemeyi veya aygıtınızda ses çalmayı deneyin. Sildikten sonra bunları yapmak için iPhone’umu Bul uygulamasını kullanamazsınız. Mac’iniz önceden kullanılan bir Wi-Fi ağının yakınındaysa hâlâ yerini bulabilme şansınız vardır.

iCloud ile Cihaz Verilerini Uzaktan Silme İşlemi

Aygıtınızı veya aile üyenizin aygıtını silme

1 – iCloud.com‘da iPhone’umu Bul‘a gidin.Eğer iCloud.com’da iPhone’umu Bul uygulamasını görmüyorsanız hesabınızın yalnızca iCloud’un web’e özgü özelliklerine erişimi vardır. Diğer iCloud özelliklerine erişebilmek için iOS aygıtınızda veya Mac’inizde iCloud’u ayarlayın.

Apple Aygıtınızdaki Cihaz Verilerini Uzaktan Silme İşlemi Nasıl Yapılır?

2 – Tüm Aygıtlar‘ı tıklayın ve silmek istediğiniz aygıtı seçin.

3 – Aygıtın Bilgi penceresinde [Aygıtı] Sil‘i tıklayın.

Apple Aygıtınızdaki Cihaz Verilerini Uzaktan Silme İşlemi Nasıl Yapılır?

4 – Silmek için:

iOS aygıtta: Apple Kimliği parolanızı veya aile üyenizin Apple Kimliği parolasını girin. Sildiğiniz aygıtta iOS 7 veya üst sürümü yüklüyse bir telefon numarası ve mesaj girin. Numara ve mesaj aygıt silindikten sonra ekranda görüntülenir.

Mac’te: Apple Kimliğinizin parolasını veya aile üyenizin Apple Kimliği parolasını girin. Mac’i kilitlemek için bir parola girin (kilidi açmak için de bu parolayı kullanmanız gerekir) ve ardından bir mesaj yazın. Mesaj, Mac silindikten sonra ekranda görüntülenir.

Cihaz Verilerini Uzaktan Silme İşlemi Başlattıktan sonra neler oluyor ?

1 – Aygıtınız çevrimiçi ise uzaktan silme işlemi başlar. Apple Kimliği e-posta adresinize onay e-postası gönderilir.

2 – Aygıtınız çevrimdışı ise uzaktan silme işlemi aygıt çevrimiçi olduğunda başlar.

3 – iOS aygıtınızı sildikten sonra bulursanız iCloud Yedekleme’yi (Yedekleme özelliği silme işleminden önce etkinleştirildiyse) veya iTunes’u kullanarak aygıtınızdaki bilgileri geri yükleyebilirsiniz.

4 – Sildikten sonra Mac’inizi bulursanız (varsa) Time Machine yedeklemesi kullanarak bilgilerinizi Mac’inize geri yükleyebilirsiniz.

5 – iPhone 6 veya iPhone 6 Plus’ınızı silerseniz ve Apple Pay için Wallet’da banka ve kredi kartlarınız varsa, iPhone’umu Bul uygulaması iPhone’unuz çevrimdışı olsa bile kartlarınızı anında silmeye çalışır.

Önemlidir:  iPhone veya iPad’nizi  bulabileceğinizi düşünmüyorsanız artık telefon görüşmelerinden ve diğer ücretlerden sorumlu olmamak için hizmetinizi askıya alması amacıyla GSM operatörünüzle temasa geçmelisiniz.
Eğer ki iPhone IMEI numarasına ihtiyacınız varsa onu bulmak için iPhone IMEI Numarası Nasıl Bulunur?  yazımıza bakabilirsiniz.

Sevebilirsin...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir