Facebook Planlı Canlı Yayın Nedir, Nasıl Kullanılır ?

Sosyal medya devi Facebook’un yeni kullanıma sunduğu Facebook Planlı Canlı Yayın Nedir ? Facebook’ ta planlı canlı yayın nasıl kullanılır?

Sosyal medya devi olan Facebook canlı yayın altyapısını hızla geliştirmeye devam ediyor. Yeni kullanıma sunulan özelliklerle birlikte daha da kullanışlı hale gelen canlı yayın uygulamasına, birde planlı yayınlar eklendi.

Günümüzde bulut teknolojisinin yükseldiği, internet hızlarının oldukça arttığı dünyamızda, Facebook uygulamasının birkaç aydır kapalı beta olarak test ettiği canlı yayın özelliğini kullanıcıların beğenisine sunmuştu. Facebook uygulamasına gelen bu özelliğin yoğun ilgi görmesinin ardından güncellemeleri ün yapmış uygulama yeni bir özelliği daha devreye soktu. Planlı Canlı yayın  ; bu yazımızda sizlere Facebook uygulamasının yeni özelliğini detayları ile anlatacağız.

Facebook Planlı Canlı Yayın Nedir, Nasıl Kullanılır ?

Facebook kullanıcıları ve sayfalar artık uygulama üzerinden canlı yayın yaparak takipçileriyle yada arkadaşlarıyla daha iyi iletişim kurma ve anı yaşatma şansına da sahip oluyor.

Sosyal medya platformunda başı çeken uygulamaya en son 24 saatlik aralıksız canlı yayın desteğinin de eklenmesiyle beraber, televizyon kanallarının ve aynı zaman da amatör televizyon girişimlerinin oldukça önünü açan Facebook, yeni kullanıma sunduğu özellik ile birlikte canlı yayınlarınıza daha çok izleyici çekebilme imkanına sahip olacaksınız.

Facebook uygulamasına yeni gelen özellik ile birlikte artık planlı canlı yayınları rahatlıkla oluşturabileceksiniz.

Daha önce gelen Facebook’un canlı yayın özelliğini ilk olarak kullanıma sunduğu tanınmış kişi yada  kuruluşlara sağladığı gibi, bu yeni özelliği de ilk olarak büyük kuruluşlar ve aynı zaman da Facebook tarafından onaylanmış rozeti alan tanınmış kişiler deneyimleyecek ve ardından genel kullanıma açılacak.

Facebook Planlı Canlı Yayın Nedir, Nasıl Kullanılır

Uygulama içerisinde Canlı yayın planlandıktan sonrasında ilgili kişi yada sayfanın duvarında yapılan plan gözükecek ve bunu izlemek isteyen kullanıcı o saat ve tarih için hızlı bir şekilde kendisine hatırlatıcı kurabilme imkanına sahip olacak.

Uygulama içerisine dahili olan bu hatırlatıcı sistemi ile birlikte aynı zaman da bildirim almayı tercih eden kullanıcılara canlı yayının başlamasına 3 dakika kala otomatik olarak bildirim gönderilecek.

Facebook’ta Canlı Yayın Bildirimleri Nasıl Kapatılır?

Facebook Planlı Canlı Yayın Nedir, Nasıl Kullanılır

Getirilen bu bildirim yeniliğinde ise en ilgi çekici olan kısım, canlı yayının başlaması beklenen bu 3 dakika içerisinde, sohbet üzerinden yayını beklemekte olan  diğer kişilerle konuşması iletişim kurması mümkün olacak.

Son bir bilgi olarak ise uygulamada canlı yayın planı 1 hafta sonrasına kadar kurulabileceğini de belirtelim.

Bu yeni gelen özelliğin bir çığır açacağını ve çok fazla ilgi göreceğini sanırım söylememize dahi gerek yok. Facebook yeni bir devri başlattı.

Merhabalar,

Tamam.org
Tamam.org

Sevebilirsin...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir