Whatsapp Kullanıcı Şikayet Etme

Whatsapp Kullanıcı Şikayet Etme yoluyla sizi sürekli rahatsız eden, tanımadığınız kişilerin hesaplarını yasaklatabilirsiniz.

Neredeyse tüm akıllı telefonlarda yüklü ve en çok kullanılan mesajlaşma uygulaması Whatsapp’ta taciz içerikleri gönderen, izinsiz gruplara ekleyen, illegal içerikler gönderen veya hesabınızı taklit eden kullanıcıları şikayet ederek hesabın kapatılmasını sağlayabilirsiniz.

Whatsapp ilk kullanıma sunulduğu tarihlerden beri küçük bir gizlilik sorununa sahipti. İstemediğiniz her numaranın size ulaşabilmesini sağlayan ve görmeyi tercih etmeyeceğiniz, rahatsızlık veren mesajlarla karşılaşabilmenizi engelleyemeyen mesajlaşma platformu, şikayet edilen kullanıcılar hakkında büyük yaptırımlar uygulamaya başlıyor.

Whatsapp Kullanıcı Şikayet Etme

Whatsapp’ta yasaklanan hesaplar “WhatsApp’ta geçici olarak yasaklandınız” uyarısı ile karşılaşır ve ilgili numara ile uygulamayı kesinlikle kullanamaz. Burada kullanıcının itiraz etme gibi hakları vardır fakat hesap hizmet koşullarını ihlal eden kullanıcıların hesabı kesinlikle açılmamaktadır. Whatsapp yetkilileri bu konuda oldukça hassas davranmaktadır.

Whatsapp hizmet koşullarını ihlal eden ve hesap kapatılmasına neden olacak başlıca sebepler:

  • Rehberinizde olmayan kişilere çok fazla mesaj göndermek.
  • Kısa süre içerisinde birçok kişi tarafından engellenmek.
  • Çok fazla grup oluşturarak insanları bu gruba davet etmek.
  • Aynı mesajı birden fazla kişiye göndermek ve düzenli aralıklarla bu işlemleri tekrar etmek.
  • Whatsapp üzerinden çok fazla reklam içeren mesaj göndermek.
  • Spam içerikler göndermek.
  • Başkasına ait olan bir hesabı taklit etmek veya mobil numarasına erişemediğiniz bir telefon numarasını Whatsapp hesabı olarak kullanmak. ( Sim kart değişikliklerinde çok sık karşılaşılan bir sorundur)
  • Kullanıcılara rahatsız edici içerikler paylaşmak.

Şimdi hesap şikayetimizi nasıl yapacağımıza bakalım.

Whatsapp şikayet konularında support@whatsapp.com adresini kullanmaktadır. Şimdilik online bir destek kanalı oluşturmamıştır.

Şikayet edeceğimiz hesap için kısa ve net bir mail atmamız gerekiyor. Mail içeriğine ne kadar fazla bilgi eklersek, müdahale ve çözüm süresi o kadar kısalacaktır.

support@whatsapp.com adresine aşağıdaki metni yazıyoruz. Metnin altına şikayet edeceğimiz hesaba ait telefon numarasını yazıyoruz.

Hesabın kullanım şartlarını ihlal ettiğine dair ekran görüntülerini de eklemeyi unutmayın.

Konu başlığı : Account complaint

Hello there.
The following account violates the Terms of Service.
05 (telefon numarası)

Whatsapp Kullanıcı Şikayet Etme

Dosyaları ekledikten sonra maili gönderebilirsiniz.

Talebiniz hakkında gerekli incelemeler yapıldıktan sonra tarafınıza dönüş yapılmaktadır. Genellikle geri dönüşler 1-2 hafta sürmektedir. Eğer gönderdiğiniz dosyalar gerekli bilgileri içermiyorsa olumsuz dönüş alabilirsiniz.

WhatsApp’ta Karşı Tarafın Haberi Olmadan Mesaj Okumanın 3 Yolu

Sevebilirsin...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.