Eski iPhone’la Live Photos Çekebileceğiniz 5 Uygulama

Bu yazımızda eski model iPhone kullananlar için Eski iPhone’la Live Photos Çekebileceğiniz 5 Uygulama yı sizler için derledik.

Yazımızdaki uygulamaları kullanarak Eski iPhone’la Live Photo çekmek için, videolarını Live Photo’ya çevirmek, Live Photo’larını gif ve video formatına dönüştürmek dahil bir çok işlemi yapabilirsiniz.

iPhone Canlı Fotoğraflar (Live Photos) Nasıl Kullanılır  yazımızda iPhone Canlı Fotoğraflar (Live Photos) Nasıl Kullanılır ? Canlı Fotoğraflar (Live Photos) nasıl duvar kağıdı yapılır  konularını açıklamıştık.

Eski iPhone’la Live Photos Çekebileceğiniz 5 Uygulama

Bu yazımızda da eski iPhone kullanıcılarımız (iPhone 6s ve 6s Plus öncesi tüm modeller) için Live Photo çekmek için, videolarını Live Photo’ya çevirmek, Live Photo’larını gif ve video formatına dönüştürmek için kullanabilecekleri en iyi 5 uygulamayı listeliyoruz.

Instagram Boomerang:

Instagram’ın yakın zamanda duyurduğu Boomerang adlı uygulaması ücretsiz olmasıyla dikkat çekiyor. iPhone’un yanı sıra Android telefonunuzda da kullanabileceğiniz uygulama çektiğiniz fotoğraflar 1 saniyelik videolar haline getiriyor.

Çekim butonuna dokunmanızla beraber art arda 10 fotoğraf çekimi yapılıyor ve bunlar otomatik olarak ileri geri döngülü video haline getiriliyor. Hem ön hem de arka kamerayı kullanabiliyorsunuz. Kullanımı pratik ve oldukça başarılı sonuçlar veren uygulamanın üyelik sistemiyle çalışmaması, doğrudan kullanılabiliyor olması da harika.

Boomerang from Instagram iOS İNDİR

Live Camera Pro:

iOS 9.1 güncellemesini almış iPhone 6 ve öncesi modelleri destekleyen Live Camera Pro, Live Photos’u eski iPhone’lara taşıyan başarılı uygulamalar arasında.

iPhone 6s ve 6s Plus’da olduğu gibi 3 saniye boyunca klasik fotoğrafınızı çekiyorsunuz ve kaydet butonuna dokunuyorsunuz. Live Photo’nuzu görüntülemek için fotoğrafa uzun dokunmanız kafi oluyor. Dilerseniz Live Photo’nuzu gif formatında sosyal platformlarda paylaşabiliyorsunuz.

Live Pictures Cam:

Live Pictures Cam, herhangi bir iPhone’la Live Photo’lar çekmenize izin veren uygulamalar arasında ve kullanımı oldukça pratik.

Live Photo çekmek istediğiniz ortaya konumlandırılmış kırımız renkli butonua dokunmanız ve telefonunuzu çekim butonunun yanında kırmızı çizgi belirene dek sabit tutmanız kafi. Çekiminiz bittiğinde hem fotoğraf hem de video olarak film rulonuzu kaydediliyor.

Live Pictures Cam iOS İNDİR

Live Studio:

Live Studio uygulamasında klasik fotoğraf çekimi yerine video kaydı yapıyorsunuz.

Çektiğiniz videoyu sonradan Live Photos’a çeviriyorsunuz.

Bu noktada duvar kağıdı olarak ayarlamak veya arkadaşlarınızla paylaşmak size kalmış. Uygulamanın Live Photo’ları video ve gif formatına çevirme özelliği de bulunuyor.

iPhone 6s / 6s Plus sahibi olarak Live Photo’larınızı Android ve Windows Phone telefon kullanan arkadaşlarınızla nasıl paylaşacağınızı düşünyorsanız bu uygulama sizin de işinizi görecektir.

Live Studio iOS İNDİR

GIPHY CAM:

GIPHY CAM’i aslında Live Photos etkisi yaratan uygulamalar arasına alıp almamakta kararsız kaldık. Live Photos’u gif olarak görüp görmemeye bağlı.

Ücretsiz olarak sunulan uygulama çekilen fotoğrafı Live Photos gibi dokunulduğunda oynamaya başlayan bir videoya çevirmiyor ama iPhone’unuzla çektiğiniz videoları gif formatına sorunsuzca çevirebiliyorsunuz. Instagram’ın Boomerang uygulamasından tek farklı video yerine gif formatında sunması.

GIPHY CAM. iOS İNDİR

Sevebilirsin...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.