En İyi 7 Android Video Oynatıcı

Android telefon ve tabletinizde video oynatmak için kullanabileceğiniz En İyi 7 Android Video Oynatıcı uygulamasını sizler için sıraladık.

Aslında bakarsanız birçok iyi Android video oynatıcı var, hepsi de farklı farklı fonksiyonlar içermekte. Bu yüzden biz de size bunların arasından en iyilerin olduğunu düşündüğümüz beşini seçtik.

Android telefonlarda genel olarak dahili video oynatıcı uygulamaları tüm video formatlarını oynatamıyor. Altyazı desteği, ses kanalı değiştirme, daha geniş format desteği, ağ üzerindeki videoları oynatma gibi seçenekler alternatif video oynatma uygulamlarını tercih etmemize neden oluyor.

Ancak Android telefon ve tabletlerinizde kullanabileceğiniz onlarca video oynatma uygulaması bulunuyor.

İşte bu yazımızda En İyi 7 Android Video Oynatıcı ‘yı listeleyeceğiz. Bu sayede ihtiyaçlarınıza hitap eden video oynatıcıyı belirleyebilir ve kullanmaya başlayabilirsiniz.

En İyi 7 Android Video Oynatıcı

VLC Player

Bilgisayarlarda yıllardır kullandığımız başarılı medya oynatıcı VLC Player‘ın Android versiyonu, yazılımın bilgisayar versiyonunu aratmayacak yeterlilikte. Dahili codec desteği sayesinde VLC Player birçok videoyu sorunsuzca oynatabiliyor. Altyazı desteği, ses dilini değiştirebilme imkanı, MP3 gibi ses dosyalarını da oynatma VLC Player’ın özellikleri arasında.

VLC Player

En İyi Video Oynatıcılar arasında bulunan VLC Player ile Android cihazınızın dahili veya harici depolama biriminde yer alan videoların yanısıra kablosuz ağınızda yer alan cihazlarda depoladığınız videoları da izleyebiliyorsunuz. Bu sayede yerinizden kalkmadan bilgisayarınızda yer alan videoları Android cihazınızdan izleyebiliyorsunuz. Ekolayzıra sahip olan uygulama bu özelliği sayesinde Android cihazınızın hoparlörlerinin veya kulaklıklarınızın yetmediği durumlarda size yardımcı olabiliyor.

Kodi

Eskiden XBMC Media Player adıyla anılan açık kaynak kodlu medya oynatıcısı Kodi aslında Android TV’ler ve Android destekli medya oynatıcılar için tasarlanmış bir video oynatıcı. Kodi’nin bu geliştirilme amacı uygulamanın arayüzüne de yansıyor. Belki de uygulamanın en güzel yönü olan arayüzü televizyonunuzda veya büyük ekranlı mobil cihazlarınızda kaliteli bir medya oynatıcısı kullanıyormuşsunuz hissi yaratıyor.

Kodi

Kodi’nin bir diğer önemli özelliği eklenti desteği. Uygulama için gelişştirilen eklentiler sayesinde birçok yeni özelliği uygulamaya kazandırabiliyorsunuz.

BSPlayer

BSPlayer Free Android cihazınızda video oynatmak için kullanabileceğiniz ücretsiz bir medya oynatıcıdır. BSPlayer da VLC gibi ilk önce bilgisayarlarda ünlü olmuş video oynatma çözümlerinden. BSPlayer’ın Android versiyonu ise bir hayli uzun zaman önce yayınlanmıştı.

BSPlayer

Donanım hızlandırma desteğine sahip olan BSPlayer, Android cihazınızın çok çekirdekli işlemcilerinden faydalanarak video oynatma performansını yükseltiyor. Bu da yüksek çözünürlük videoların takılmadan oynatılabilmelerini ve pilinizin daha uzun süre dayanmasını sağlıyor.

Çalma listesi oluşturma, altyazı desteği, farklı ses dili seçimi yapabilme, ağ üzerindeki cihazlardan video oynatma BSPlayer’ın diğer özellikleri arasında.

BSPlayer Free’nin telefonunuzdaki ya da tabletinizdeki dahili Android video oynatıcıdan farkı geniş kodek desteğine sahip olmasıdır. Program bu sayede çoğu medya oynatıcının oynatamadığı videoları açabilmektedir. Bunun yanında altyazı desteğine sahip uygulama gömülü ve harici altyazıları videolarınızla birlikte görüntüleyebilmektedir.

Sevebilirsin...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.