Donanımı Güvenle Kaldır Nedir?

Bir depolama aygıtını veya çıkarılabilir sürücüyü bilgi aktarır veya kaydederken bilgisayarınızdan çıkarırsanız, bazı bilgileri kaybedebilirsiniz. Windows bu gibi aygıtları güvenle kaldırmanıza yardımcı olacak bir yol sağlar. USB diklerinizin güvenliği için  Donanımı Güvenle Kaldır seçeneğini mutlaka kullanmalısınız.

Donanımı Güvenle Kaldır Nedir?

Çoğu USB aygıtı güvenle çıkarılabilir ve kaldırılabilir. USB flash sürücüler veya dış sabit sürücüler gibi depolama aygıtlarını çıkarırken, çıkarmadan önce bilgisayarın bilgileri aygıta kaydetmeyi bitirdiğinden emin olun. Aygıtın üzerinde kullanıldığında yanan küçük bir ışık varsa, aygıtı çıkarmadan önce birkaç saniye ışığın sönmesini bekleyin.

Görev çubuğunun en sağındaki bildirim alanında Donanımı Güvenle Kaldır simgesini Tanımı görüntüle görürseniz, bu aygıtların devam etmekte olan tüm işlemleri bitirdiği ve çıkarılmaya hazır olduğu anlamına gelir. Donanımı Güvenle Kaldır simgesini görmüyorsanız, bildirim alanındaki tüm simgeleri görüntülemek için Gizli simgeleri göster düğmesini tıklatın.
Bildirim alanının resmi
Bildirim alanı, görev çubuğunun en sağında
Belirli bir aygıtı güvenle kaldırmak için, Donanımı Güvenle Kaldır simgesini Donanımı Güvenle Kaldır simgesinin resmi tıklatın ve sonra aygıtlar listesinde kaldırmak istediğiniz aygıtı tıklatın. Windows aygıtı kaldırmanın güvenli olduğunu söyleyen bir bildirim görüntüler.
Aygıtları ayrıca Bilgisayar klasöründen de güvenle kaldırabilirsiniz. Başlat düğmesini Başlat düğmesinin resmi tıklatın, Bilgisayar‘ı tıklatın, kaldırmak istediğiniz aygıtı sağ tıklatın ve sonra Çıkar‘ı tıklatın.

Donanımı Güvenle Kaldır Nedir? yazısı ilk önce üzerinde ortaya çıktı.

Sevebilirsin...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.