Dailymotion’dan Programsız Video İndirme Nasıl Yapılır?

Son 10 yıl içerisinde giderek önem kazanan ve artık günlük hayatımızın vazgeçilmez parçası haline gelen online video seyretme siteleri sayesinde birçoğumuz önemli anlarımızı videolar şeklinde kaydederek bu video paylaşım sitelerinde paylaşıyoruz ve kalıcı hale getiriyoruz.

Peki bu videoları depolamamız gerektiğinde veya internet bağlantısının olmadığı durumlarda ve internet erişiminin olmadığı cihazlarda bu videoları seyredebilmek için ne yapmamız gerekir? Bu sorunun cevabı olarak birçok yardımcı video indirme programı önerilebilir. Fakat bu programlar hem kurulum gerektirmekte hem de birçoğu ücrete tabi olmakta. Bu yazımızda ücretsiz olarak ve herhangi bir program kullanmadan daha az zahmetli bir şekilde nasıl internetten programsız video indirme işlemini gerçekleştirebilirsiniz onu anlatıyor olacağız.

Bu işlem için KeepVid isimli servisi kullanacağız. Keepvid’i tarayıcılarınızda çalıştırabilmek için bilgisayarınızda Java’nın yüklü olması gerekmektedir. Java’yı indirmek için:

Java Runtime Environment İNDİR  / Java Programlama Dili ve Yazılım Platformu

KeepVid bize Facebook video indirme, YouTube video indirme ve Dailymotion video indirme gibi konularda yardımcı oluyor ve farklı kalite seçenekleri sunarak farklı formatlarda videoları bilgisayarımıza kaydetmemize izin veriyor.

İlk Adım

Video indirme işleminin ilk ayağında Java’yı bilgisayarımıza yükledikten sonra KeepVid’e aşağıdaki bağlantıdan erişiyoruz:

KeepVid  / Online Video İndirici

KeepVid’i açtıktan sonra tarayıcımızda açık olan videonun bağlantısını tarayıcımızın adres çubuğundan kopyalayarak aşağıdaki resimde işaretlenen yere yapıştırıyoruz:

internetten-programsiz-video-indirme-3

Bağlantıyı kırmızı çubukla işaretlenmiş bölüme yapıştırdıktan sonra yeşil kare içerisindeki “Download” tuşuna tıklıyoruz. Bu adımdan sonra bize video için indirme seçenekleri sunulacaktır. Burada video kalitesi ve çözünürlüğü ile video formatını belirleyebiliyoruz:

internetten-programsiz-video-indirme-4

Kırmızı kare içerisinde listelenen seçenekler arasından hangi formatı ve kaliteyi tercih ediyorsak şeçiyoruz ve üzerine tıklıyoruz. Bu adımdan sonra normal bir dosya indirme işlemi gibi video indirme işlemi başlayacaktır. Kırmızı kare içerisinde yer alan seçenekler her videoya göre değişmektedir. Bu nedenle indireceğiniz videoda daha fazla veya daha az kalite ve format seçeneği bulunabilir. Değişmeyen tek şey ise indirme yöntemi.

İşte internetten programsız video indirme bu kadar zahmetsiz bir işlem. Bir sonraki yazımızda görüşmek üzere, hoşçakalın!

Kaynak: Tam İndir Blog (Can Erdil Şentürk)

Mehmet Kalaycı

22 yaşındayım. Selçuk Üniversitesi'nde Halkla İlişkiler ve Reklamcılık okuyorum. 2006 yılından bugüne internet reklamcılığı içindeyim. Güncel konuları kendi yorumum ile sizlere aktararak bilgilenmenizi amaçlayan biriyim.

Sevebilirsin...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.