Bozuk Ekranlı Android Telefon Nasıl Çalıştırılır?

Ekranı kırılan telefonlar, kullanıcıların kabusu olabilir. Özellikle de telefonun içinde kaybı sakıncalı önemli veriler varsa, kırık bir ekrana sahip telefondan verileri kurtarmak kolay olmayacaktır. Harici SD karttaki veriler kurtarılsa bile telefonun dahili hafızasındaki veriyi alabilmek için ekran üzerinden müdahale gerekebilir. Bozuk Ekranlı Android Telefon Nasıl Çalıştırılır konusunda size yardımcı olmaya çalışacağız.

Android ekranınız kırılmış halde veya eskisi gibi fonksiyon göstermiyorsa böyle bir durumda cihazınıza erişmek zorunda kaldığınızda bunu başarmanın iki farklı yolu vardır. Şimdi bunların nasıl yapıldığını görelim.

Birinci yöntem oldukça basit ve adımları takip etmesi kolay. Tek ihtiyacınız yanınızda bir masaüstü ya da dizüstü bilgisayar olacak.

Bozuk Ekranlı Android Telefon Nasıl Çalıştırılır?

Şimdi Android Control Program isimli aracı buraya tıklayarak internetten ücretsiz olarak PC’nize indirin. Bu program ile cihazınızı bilgisayarınıza bağlayacak ve üzerinde tam kontrol elde ederek tüm verilerine erişebileceksiniz.

Bozuk Ekranlı Android Telefon Nasıl Çalıştırılır-1

Programı yükledikten sonra tek yapmanız gereken Android’i USB kablosuyla bilgisayarınıza bağlayıp programın tanımasını beklemek olacak.

Android Control Program daha sonra cihazı bilgisayar ile kontrol etmeye hazır hale getirecek. Ardından fare ve klavye kullanarak cihazınızı açabilecek ve ihtiyacınız olan tüm verileri görebileceksiniz.

İkinci method ise OTG kablo ve fare setini kullanmak. OTG kablosu ile herhangi bir fareyi Android cihazınız ile eşleştirebilirsiniz.. Bu daha çok görüntü veren ancak işlevini kaybetmiş ekranlarda kullanabilecek bir yöntem. Ayrıca farenin cihazınızı açabilmesi için ekran kilidinin kaydırarak açmaya ayarlanmış olması gerekiyor.

Çalışmayan veya kırık ekranlı Android’e erişmek için yapılabilecekler bunlar. Siz de bu adımları takip ederek Android’deki tüm bilgilere ulaşabilir ve onları güvenli bulduğunuz bir yerde saklayabilirsiniz. Eğer cihazınızı garantiye verecek ve bir süre uzağınızda kalacaksa önce bu yöntemlerle ihtiyacınız olabilecekler verileri elde etmek akıllıca olabilir.

Bozuk Ekranlı Android Telefon Nasıl Çalıştırılır? yazısı ilk önce Teknoloji Dolabı üzerinde ortaya çıktı.

Mehmet Kalaycı

22 yaşındayım. Selçuk Üniversitesi'nde Halkla İlişkiler ve Reklamcılık okuyorum. 2006 yılından bugüne internet reklamcılığı içindeyim. Güncel konuları kendi yorumum ile sizlere aktararak bilgilenmenizi amaçlayan biriyim.

Sevebilirsin...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir