Bilgisayardan iPhone ve iPad’e Resim Aktarımı Nasıl Yapılır?

Bilgisayardan iPhone ve iPad’e Resim Aktarımı

Bilgisayarımızdan (Windows veya Mac) iPhone’a resim atarken müzik dosyalarında olduğu gibi yine iTunes’u kullanıyoruz. Bilgisayarımızdan yüklediğimiz resim dosyaları da, iPhone’daki Fotoğraflar (Album) altında Fotoğraf Arşivi başlığı altında görüntüleniyor. Eğer fotoğrafları ayrı ayrı klasörlere koyarsak, bu klasörler de ayrı birer kategori altında gösteriliyor. Tabii tüm bu klasörlerin tek bir klasör altında toplanması gerekiyor.

1) Aşağıdaki işlemler için bilgisayarımızda istediğimiz bir yerde, istediğimiz isimde bir klasör oluşturabiliyoruz. (Ben bu örnek için “iPhone” isminde bir klasör oluşturdum ve içinde “deneme” ve “Efe” isminde klasörler yarattım. Bu klasörler içine de örnek resimler kopyaladım.)

itunes_picture_upload_05

2) Klasörleri hazır ettikten sonra ilk olarak iPhone’muzu USB kablosuyla bilgisayarımıza bağlıyoruz ve iTunes’u açıyoruz. iTunes’ta, sol menüde cihazımıza tıkladıktan sonra da, üst menüde sağ tarafta yer alan “Photos” sekmesine tıklıyoruz.

Bilgisayardan iPhone ve iPad’e Resim Aktarımı Nasıl Yapılır 1

3) “Photos” ekranında ise öncelikle “Sync photos from” seçeneğini işaretliyerek, fotoğraf yükleme işlemini aktif hale getiriyoruz. Bunun yanındaki listeden de “Choose folder” (Klasörü seç) seçeneğini kullanarak “Resimler” klasörü haricindeki bir klasörü resim yüklemek için kullanabiliyoruz.

Bilgisayardan iPhone ve iPad’e Resim Aktarımı Nasıl Yapılır2

Bu örnekte de ilk adımda yarattığımız “iPhone” isimli klasörünü seçiyoruz. (Başta da belirttiğimiz gibi istediğiniz bir konumdaki, istediğiniz bir klasörü kullanabilirsiniz.) Eğer seçtiğimiz klasör içerisinde ayrıca klasörler yoksa ve sadece resimler varsa bu resimler iPhone’da tek bir kategori (Fotoğraf Arşivi) altında gözükür. Eğer bu klasör içinde içi resim bulunan başka klasörler olursa da bunlar iPhone’da farklı kategoriler altında gözükür.

Bilgisayardan iPhone ve iPad’e Resim Aktarımı Nasıl Yapılır3

4) İçinde resimler bulunan ana klasörümüzü seçtikten sonra da istersek içindeki klasörden istediklerimiz iPhone’muza yükleyebiliyoruz. Bunun için de “Selected folders” (Seçilmiş klasörler) seçeneğini kullanıyoruz, eğer tüm klasörlerin sync edilmesini istiyorsak da direk “All folders” (Tüm klasörler) seçeneğini kullanabiliyoruz.

Bilgisayardan iPhone ve iPad’e Resim Aktarımı Nasıl Yapılır4

Include Videos” seçeneği ile de videolarımızı aktarabiliyoruz.

5) Klasörlerimizi de seçtikten sonra da, sağ alt köşedeki Apply veya Sync seçeneğine tıklayarak resimlerin iPhone’umuza yüklenmesini sağlıyoruz. Senkronizasyon işlemi tamamlandıktan sonra da Fotoğraflar altında aşağıdaki ekran görüntüsünde olduğu gibi Albümler oluşuyor.

Bilgisayardan iPhone ve iPad’e Resim Aktarımı Nasıl Yapılır5

Fotoğraf Arşivi de alt klasörlerdeki de dahil olmak üzere tüm resimleri bir arada gösteriyor. Görüldüğü gibi bilgisayardan iPhone’a resim aktarmak oldukça kolay. Eğer bu konuyla ilgili sormak istedikleriniz olursa lütfen yorum yazmaktan çekinmeyin.

 

Kaynak: iPhone Turkey

Mehmet Kalaycı

22 yaşındayım. Selçuk Üniversitesi'nde Halkla İlişkiler ve Reklamcılık okuyorum. 2006 yılından bugüne internet reklamcılığı içindeyim. Güncel konuları kendi yorumum ile sizlere aktararak bilgilenmenizi amaçlayan biriyim.

Sevebilirsin...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.