Android’de Gizli Video Çekimi Nasıl Yapılır?

Android'de Gizli Video Çekimi Nasıl Yapılır-(www.Tamam.org)

Kullanıcılarına sunduğu özgürlükler ile ön plana çıkan ve bu konuda iOS’un bir adım önünde olan Android üzerinde gerekli uygulamayı kullandığınız taktirde gizli video çekimi de yapabiliyorsunuz. Bu yazımızda sizlere Android telefon ve tabletlerinizi kullanarak gizli video çekimi nasıl yapılır detaylı açıklıyor olacağız.

İster arkadaşlarınıza şaka yapmak için, isterseniz de sevdiklerinizin komik görüntülerini kaydetmek için kullanabileceğiniz bu yöntem aslında oldukça basit ve ihtiyacınız olan tek şey bir uygulama. “Secret Video Recorder” uygulamasını altta verdiğim bağlantıyı kullanarak Android mobil cihazlarınıza indirdikten sonra sizde gizli video çekimi yapabilir hale geliyorsunuz.

Kişiden kişiye göre değişir fakat genelde insanlar kamera karşısında davranırken çekingen olurlar. Bu uygulama bunun önüne geçiyor ve sevdiklerinizle birlikte vakit geçirirken onların şebekliklerini ya da komikliklerini kaydetmenizi sağlıyor. Elbette kullanım amacı kullanıcılar arasında farklılıklar gösterebilir fakat genel olarak şakalar için kullanımı en yaygın olanlarından bir tanesi. Bunun dışında çalıştığınız dükkan, ofis ya da evinizin bir köşesine bırakarak siz olmadığınızda gizli çekim yaparak hem neler olup bittiğini çaktırmadan öğrenebilir hem de güvenlik amacıyla kullanabilirsiniz.

Secret Video Recorder İNDİR

Secret Video Recorder uygulamasını ücretsiz olarak indirdikten sonra artık gizli video çekimlerine hazırsınız fakat uygulama 2 farklı gizli çekim yapabildiği için öncelikle bunlardan birini seçmeniz gerekiyor. Gelin birlikte bu gizli video çekim için kullanabileceğimiz 2 yönteme yakından bakalım.

1. Zamanlama ile Gizli Video Çekme

Uygulamayı indirip kurduktan sonra açtığınızda karşılaşacağınız ekran uygulamanın temel zamanlamalı gizli video çekimine erişmenizi sağlıyor. Yani uygulamanın aşağıdaki resimde göreceğiniz ekranından tarih, saat, video çekim süresi ve kullanılacak kamerasını ayarlayarak dilediğiniz zamanda Android cihazınızın gizli video çekmesini sağlayabiliyorsunuz.

android-gizli-video-cekme-3

Gördüğünüz üzere anasayfa üzerinde Date, Time, Duration ve Camera seçenekleri bulunuyor. Örneğin bugün akşam 21.00’de 10 dakikalık gizli çekim yapmanız gerekiyorsa date için bugünün tarihini seçip, time için 21.00’i seçtikten sonra duration’ı 10 dakika olarak ayarlayıp en son arka ya da ön kamerayı seçip gizli çekim zamanlamasını tamamlayabilirsiniz. Bu işlemi yapıp en alttaki “Scheduler” tuşuna bastığınızda geriye sizin yapacağınız bir şey kalmıyor ve uygulama sizin yerinize otomatik olarak saat 21.00 ile 21.10 süresinde gizli video çekimi yapıyor. Uygulamanın güzel yanı ise video çekimi sırasında kameranın açılmaması yani kimsenin video çektiğinizi anlamaması.

2. Tek Tuşla Gizli Video Çekme

Secret Video Recorder uygulamasını kullanarak gizli video çekme yöntemlerinden ikincisi ise tek bir tuşa dokunarak başlatacağınız gizli video çekimleri. Bu yöntemi kullanabilmek için öncelikle telefon ya da tabletiniz üzerinde widget’lar kısmına gelmelisiniz.

android-gizli-video-cekme-5

Widget’lar kısmına geldiğinizde ilk olarak Secret Video Recorder uygulamasının 1×1’lik widget’ını bulup ekranınızda herhangi bir yere taşımanız gerekiyor.

android-gizli-video-cekme-6

İlk adımda widget’ı anasayfanıza taşıdıktan sonra gizli video çekmek istediğinizce ekrandaki ikona dokunmanız uygulamanın gizli video çekimini başlatması için yeterlidir. Bu yöntemi de önceden hazırladığınız durumlar için de değilde, aniden gelişen ve mutlaka video kaydı yapmanız gerektiğini düşündüğünüz durumlar için daha uygun. Video çekimi başladığında ilk yöntemde olduğu gibi ekranda kamera açılmadığı için cihazınızın video çektiği anlaşılmıyor. Örneğin arkadaşlarınızla masada oturuyorsunuz ve herhangi bir arkadaşınız komik fakat herkese söylenmeyecek bir anısını anlatıyor. Onun anlattıklarını gizlice çekerek daha sonra çok daha fazla eğlenebilirsiniz. Tabiki bu sadece bir örnek. Bu yöntemi kullanarak dilediğiniz zaman sadece bir tuşa basarak gizli video çekimi yapabilirsiniz.

Ayarlar – Secret Video Recorder

android-gizli-video-cekme-4

Uygulamanın gizli video çekme yöntemlerinden sonra biraz da ayarlar kısmına değinmek gerekiyor. Türkçe dil desteği olmadığı için bazı kullanıcıların zorlanabileceği bir bölüm olmasına rağmen genel anlamda İngilizce bilmeseniz bile kullanabileceğiniz kolaylıkta bir uygulama olduğunu düşünüyorum.

Uygulamanın Ayarlar Menüsünden Değiştirebileceğiniz Seçenekler:

 • Video çekimleri bittiğinde bildirim gönderme
 • Video çekimi başladığında titreşim
 • Çekilen gizli videoların kaydedileceği yer
 • Kamera seçimi
 • Kayıtta flaş kullanımı
 • Kayıtta önizleme
 • Özelleştirilmiş bildirim çubuğu
 • Video oryantasyonu
 • Video çekim kalitesi
 • Videoların beyaz dengesi
 • Gece görüşü
 • Video çekimi başlangıç ve bitişlerinde ses çıkarma
 • Video çekme süresi
 • Ücretsiz depolama alanı kontrolü
 • Widget ikonu değiştirme
 • Çekilen videoları galeride gizleme
 • Videoları sistemde gizleme
 • Şifre ile giriş yapma ve kullanıcı onaylama
 • Şifre belirleme

Yukarıdaki listedeki seçenekler uygulamanın ayarlar kısmına girdiğinizden itibaren göreceğiniz seçeneklerin sırasıyla yaptıkları işlevleri belirtiyor. Bu yüzden uygulamada yazanı anlamadıysanız buradan eşleştirerek gerekli ayar ve düzenlemeleri yapabilirsiniz.

Secret Video Recorder’ın Artıları:

 • Sınırsız süreli gizli video çekebilme
 • Çekilen videoları Google Drive’a yedekleme
 • Materyal dizayn
 • Şifreli giriş yapabilme
 • Kimse farketmeden gizli video çekme
 • Kolay kullanım

Tüm bu özellik ve ayarlar dışında Secret Video Recorder uygulaması ile çektiğiniz videoları kesip biçip düzenleyebiliyorsunuz. Bunun için de sol üstteki menüyü açıp “Video Trimmer” bölümüne girmeniz yeterli. Android’de gizli video çekmek için bu uygulamayı kullanabilirsiniz.

Kaynak: Tam İndir – Blog (Barış YANIK)

Mehmet Kalaycı

22 yaşındayım. Selçuk Üniversitesi'nde Halkla İlişkiler ve Reklamcılık okuyorum. 2006 yılından bugüne internet reklamcılığı içindeyim. Güncel konuları kendi yorumum ile sizlere aktararak bilgilenmenizi amaçlayan biriyim.

Sevebilirsin...

5 Yanıt

 1. teşekkürler bu paylaşım için

 2. Sabun Bazı dedi ki:

  Aslinda dikkat edilmesi gerekende bi konu. Android guvenligi icin bilmek gerekli. Tesekkurler.

 3. Megamax dedi ki:

  Bende ne zamandır bunu araştırıyorum. Karşıma çıktı ama tam anlamı ile anlayamamıştım çok saolun anladım şimndi

 4. Seorative dedi ki:

  Secret video recorder gerçekten iyi bir uygulama bende kendi telefonumda kullanıyorum tavsiye ederim.

 5. Alper dedi ki:

  teşekkürler paylaşım için

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir